Haber Detayı
24 Haziran 2021 - Perşembe 22:36
 
Ve ŞEHİR HASTANELERİ ISS isimli Danimarkalı şirkete devredildi!
Gündem Haberi
Ve ŞEHİR HASTANELERİ ISS isimli Danimarkalı şirkete devredildi!

5 şehir hastanesini işleten Rönesans şirketini sattı. Rekabet Kurumu, Danimarkalı ISS Facilities'e hisselerin devrini bugün onayladı.


5 şehir hastanesini Danimarkalı şirket işletecek

 

Yönetmeliğinden, ihalesine, sözleşmesinden verilen garantilere kadar gizemli bir şekilde hayata geçirilen şehir hastanelerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanelerini işleten Rönesans Holding bu alandan çekilme kararı almıştı.Sağlık Bakanlığı ile Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) modeliyle hastaneleri inşa eden grup, sağlık yatırımlarını işleten Rönesans İşletme Hizmetleri şirketini Danimarkalı ISS Facilities devretti.

 

REKABET KURUMU ONAYI DUYURDU

 

Rekabet Kurumu, bugün söz konusu devir işlemini onayladığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki hisselerin yaklaşık 100'ünün ISS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak da Rekabet Kurulu 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili işleme izin vermiştir.” denildi.

 

Devir işleminin Danimarkalı şirkete maliyeti ise bilinmiyor.

 

Toplamda 9 bin 500 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük sağlık işletmecisi olan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı'nın Danimarkalı ISS'ye ne kadara satıldığı ise açıklanmadı. Türkiye'de 40 binden fazla çalışanı bulunan ISS, 1901 yılında bu yana 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ve, ŞEHİR, HASTANELERİ, ISS, isimli, Danimarkalı, şirkete, devredildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri