Haber Detayı
30 Ocak 2015 - Cuma 23:43
 
Vergi daire başkanından önemli uyarı
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Motorlu Taşıtlar Vergisi Mükelleflerinin ve Vergi Borcu Yapılandırılanların borcunu son gün olan 2 Şubat Pazartesi yatırması için uyarıda bulundu.
Ekonomi Haberi
Vergi daire başkanından önemli uyarı

Tunalı yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
"Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki 6552 sayılı Kanun kapsamında borçları yapılandıranların peşin ödeme ve ilk taksit ödeme süresi 02 Şubat 2015 Pazartesi günü sona ermektedir.
Bilindiği üzere, Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanılabilmesi için; Kanun kapsamında yapılandırılan borçların taksit ödeme süresi içinde tam olarak ödenmesi gerekmektedir. Bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi ya da eksik ödenmesi halinde 6552 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir. Bu nedenle taksitlerin süresinde ödenmesi önem arz etmektedir.
Gelir İdaresi Başkanlığımız tarafından,  daha etkin ve kaliteli hizmet sunulması, vergi dairelerinde oluşabilecek yoğunluğun azaltılabilmesi bakımından borçlarını ödeyecek mükelleflere kredi kartıyla ödeme imkânı da sunulmaktadır. 
Mükelleflerimizin, 6552 sayılı Kanun kapsamında yapılandırdıkları borçlarını vergi dairelerine ve anlaşmalı bankalara ödeyebilecekleri gibi www.gib.gov.tr adresinde internet vergi dairesinden kredi kartıyla da ödeme yapabilmeleri mümkündür.
Motorlu Taşıtlar Vergisi Mükelleflerinin Dikkatine..!
Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2015 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresinin son günü olan 31 Ocak 2015 tarihinin resmi tatile rastlaması nedeniyle, ödeme tarihi  02 Şubat 2015 Pazartesi günü sona ermektedir. 
Mükelleflerimiz, Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksitini,  MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya MTV tahsiline yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak yapabilecekleri gibi, kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesinden, anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya nakit olarak banka şubelerinden de yapabileceklerdir."
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri