Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 10:45
 
Yeni'ye rehberlerden ziyaret
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana’nın sahip olduğu tabii güzelliklerinin yanı sıra bir kültür hazinesi olduğunu söyledi.
- Haberi
Yeni'ye rehberlerden ziyaret

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, Başkan Fikret Yeni’yi makamında ziyaret etti. Başkan İsa Akdağ, Başkan Fikret Yeni’yi bu yıl ikincisini gerçekleştirecekleri  “Ulusal Çukurova Bölgesel Turizm Ödülleri” törenine davet etti. Geçen yıl ilkini düzenledikleri “Turizm Ödülleri” töreninin büyük yankı uyandırdığını ve etkinliği bu yıl ulusal çapta gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Akdağ, “Törenimize başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik olmak üzere sektörün önde gelen isimlerini davet ettik. Bu yıl ki törenimizin daha çok ses getireceğini düşünüyoruz” dedi.

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik’in Türkiye’nin yanı sıra Adana ve bölge turizmine önemli destekler sağladığını ifade eden Başkan Akdağ, ‘’Kendisine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  Başkan Akdağ, daha sonra Adana ve yöresinin turizm potansiyeli ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.

 

  ADANA KÜLTÜR HAZİNESİ


 AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni de, Adana’nın sahip olduğu tabii güzelliklerinin yanı sıra bir kültür hazinesi olduğunu söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in Kozan’daki dünyaca ünlü Anavarza Antik Kenti’nin kazı çalışmaları için Aralık ayında 1 milyon liralık ödenek çıkarttığını hatırlatan Başkan Yeni, “Ayrıca Türkiye’nin en büyük ve 24 saat açık, yaşayan ilk müzesi Adana’ya kuruluyor.  Bakanımız Adana ve bölge turizmine önemli destekler veriyor. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

  Ziyarette Turist Rehberleri Birliği (TUREB) delegesi Mehmet Işık Tanış ile ADRO 2’inci Başkanı Kudret İdemci de hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri