Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 09:33
 
YGS Sonuç Sorgu Ekranı ÖSYM 2017 Bugün Açıklanıyor...
Heyecan dorukta 2 Milyonun üzerinde öğrenci merakla sınav sonucunu bekliyor. Peki YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak ÖSYM bir saat açıkladı mı? YGS sınav sonuçları için şu ana kadar net bir saat verilmiş değil.
Eğitim Haberi
YGS Sonuç Sorgu Ekranı ÖSYM 2017 Bugün Açıklanıyor...

Geçen yıllarda ÖSYM YGS sonuçlarını sorgulama ekranını öğle saatlerinde açmıştı. Bu sene de öyle olma ihtimali var. Haliyle saat 13.00'dan sonra YGS sonuç sorgulama ekranının hizmete girmesi bekleniyor. 2017 YGS sonuçları sorgulama ekranına sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabileceksiniz.Twitte​

ÖSYM ayrıca belge göndermeyecek , YGS sonuçları yalnızca sonuc.ösym.gov.tr sitesinde olacak. Adaylar tüm işlemleri için YGS sonuç belgelerini sonuc.osym.gov.tr adresinden çıktı alarak halledebilecekler. LYS başvurusu yapmak için adayların YGS puan türlerinden herhangi birisinden 180 puan almış olmaları gerekiyor. Barajı aşan adaylar sınavlardan istediklerine başvuru yapabilirler. LYS için başvurular 4-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

YGS sonuç sorgu ekranı (ÖSYM 2017 YGS sonuçları)

YGS sonuçlarına göre 150-179.99999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını tercih edebilecekler. Bu adaylar Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) giremeyecek. YGS sınav sonucuna göre puan türlerinden en az biri 150 ve üzeri olan adaylar özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar ise LYS’lere girme hakkı kazanacak.


 
YGS sonuç sorgu ekranı (ÖSYM 2017 YGS sonuçları)

ÖSYM aday şifremi kaybettim sonuçları nasıl öğrenebilirim?: Bunun için ÖSYM’nin sitesine girerek ais.osym.gov.tr’den adresinden şifrenizi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz. Siteye girdikten sonra “Şifremi Unuttum” alanına girerek yöneltilen soruları doğru yanıtlamanız gerekiyor. Eğer internet ortamından şifre almayı başaramazsanız korkmayın. Şifreyi yenilemenin bir yolu daha var. ÖSYM aday şifresi yenileme işlemi için ÖSYM sınav koordinatörlüklerine veya YGS’de başvuru merkezi olarak görev yapan yetkilendirimiş başvuru merkezlerine geçirli nüfus cüzdanı veya pasaportunuzla şahsen başvurabilirsiniz.

YGS ile girilen 4 yıllık bölümler listesi : YGS için belirlenen puan türlerinin her biriyle girilebilecek yükseköğretim programları farklı olacak. YGS-3 puan türü ile girilebilecek 4 yıllık bölümler çok fazla değil. 2017 YGS puanı ile tercih edebileceğiniz 4 yıllıklar arasında şunlar var : Kimya Öğretmenliği YGS-2, Okul Öncesi Öğretmenliği programına YGS-5; Özel Eğitim Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, İlahiyat gibi programlara YGS-4; Üstün Zekalılar Öğretmenliği, İşletme Bilgi Yönetimi (Yüksekokul), İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) programlarına YGS-6 puan türüyle öğrenci yerleştirilecek.

 
YGS sonuç sorgu ekranı (ÖSYM 2017 YGS sonuçları)

YGS ile girilen 2 yıllık ön lisans bölümleri için tercih edebileceğiniz bölümler şunlar : YGS-1 puan türüyle ön lisans programları olan Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Makina, Mekatronik, Otomotiv Teknolojisi; YGS-2 ile Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi, Boya Teknolojisi, Çevre Sağlığı, Kağıt Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Maden Teknolojisi; YGS-3 ile Basın ve Yayıncılık, Adalet, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik;Twitt

YGS sonuç sorgu ekranı (ÖSYM 2017 YGS sonuçları)

YGS puanı ile girilebilen 2 yıllık bölümler : YGS-4 ile Aşçılık, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Geleneksel El Sanatları, Görsel İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Turizm Animasyonu, Marka İletişimi; YGS-5 ile Basım ve Yayın Teknolojileri, Emlak ve Emlak Yönetimi, İkram Hizmetleri, Kooperatifçilik, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Mimari Restorasyon, Otobüs Kaptanlığı, Posta Hizmetleri, Turizm ve Seyahat Hizmetleri; YGS-6 ile Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Çay Eksperliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tapu ve Kadastro, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Pazarlama gibi bölümlere girilebilecek.

ÖSYM YGS Sonuç sorgulama ekranı için buraya tıklayın

Kaynak: Editör:
Etiketler: YGS, Sonuç, Sorgu, Ekranı, ÖSYM, 2017, Bugün, Açıklanıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri