Haber Detayı
28 Ocak 2015 - Çarşamba 22:16
 
Yine polis kandırmacası yine dolondırıcılık!
Telefonla aranarak kredi kartından para çektirilip altın aldırılan yaşlı adamı dolandırıcıların elinden polis kurtardı.
Asayiş Haberi
Yine polis kandırmacası yine dolondırıcılık!

Dolandırılmaktan kurtulduğuna sevinemeyen yaşlı adam, "Şimdi altınları satarken 100 lira zarar edeceğim" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.


Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Yenibaraj Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 61 yaşındaki Mehmet Kütük'ün telefonu çaldı. Telefonu açan Kütük'e karşısındaki kişi, kendisinin polis olduğunu söyleyip kimlik bilgilerinin PKK'nın eline geçtiğini, bu nedenle bir operasyon yapacaklarını, bunun için paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Ancak Kütük bankada parası olmadığını belirtince telefondaki kişi, Kütük'e kredi kartı olup olmadığını sordu. Kütük kredi kartı kullandığını söyleyince, "O zaman operasyon için gidin kredi kartından para çekin ve buna altın alıp söyleyeceğimiz yere bu altını bırakın" dedi.

Bunun üzerine Kütük evden aceleyle çıkıp kredi kartından 2 bin 800 lira para çekip gidip altın satın aldı.

Bu arada, dolandırıcılar yaşlı adama ulaşılmasının önüne geçmek için telefonu sürekli meşgul etti. Evden çıkarken ailesi ise durumdan şüphelenerek polisi aradı. Polis, yaşlı adamın gidebileceği yerleri kontrol etmeye başladı. Polis, Kütük'ü Yenibaraj Mahallesi'nde buldu. Polis, Kütük'e telefonu kapattırmayıp altınları koyacağı yeri sormasını istedi. Bunun üzerine dolandırıcı, bir boş inşaatın adresini verdi. Polis ile birlikte Kütük inşaata geldi ancak bir süre beklenilmesine rağmen kimse gelmedi.

Dolandırılmaktan gerçek polis sayesinde kurtulan Kütük, "Ben şimdi ne yapacağım bu altınları versem 100 lira zararım olur" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri