Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 17:47
 
YÖK'TEN öğrencilere 6 GB İnternet müjdesi...
Eğitim Haberi
YÖK'TEN öğrencilere 6 GB İnternet müjdesi...

Yüksek Öğretim Kurumu, öğrencilere 6 GB’lık ücretsiz internet desteği verileceğini açıkladı. Açıklamada, 'Ülkemizdeki bütün mobil operatörle yaptığımız çeşitli temaslar neticesinde platformdan yararlanan öğrencilerimize “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz bir internet kullanım hakkı verilmesi kararlaştırılmıştır.' denildi.

 

Yök konuyla ilgili şunları söyledi;

 

"Ülkemizdeki bütün mobil operatörle yaptığımız çeşitli temaslar neticesinde platformdan yararlanan öğrencilerimize “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz bir internet kullanım hakkı verilmesi kararlaştırılmıştır. Buna göre üniversite öğrencilerimiz, “YÖK Dersleri Platformu” sayfasındaki üniversitelerimize ait çeşitli dijital ders içeriklerine, mobil operatörleri ile yapacakları işlemler neticesinde hatlarına ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında ek herhangi bir internet ücreti ödenmeden erişilebilecektir"

 

Tüm vatandaşlara bedava 1 GB internet verilmişti


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yeni tip koronavirüs salgını tedbirleriyle birlikte internet kullanımının artması nedeniyle Ramazan ayında tüm cep telefonu abonelerine ücretsiz 1 gb internet verileceğini duyurmuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri