Haber Detayı
05 Şubat 2017 - Pazar 19:51
 
Yüreğir Belediyesi sponsorlu Güreş şampiyonası sona erdi...
ADANA'da Yüreğir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası sona erdi.
Spor Haberi
Yüreğir Belediyesi sponsorlu Güreş şampiyonası sona erdi...

Adana  Yüreğir Spor Salonu'nda 2 gün süren müsabakalarda 33 Süper Lig takımı adına güreşen 200'e yakın sporcu toplam 8 sıklette mücadele etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün şampiyon,  Ankara Askispor Kulübü'nün ikinci ve  Rize  Çaykur Spor Kulübü'nde üçüncü olduğu organizasyonda 59 kiloda Hammet Rüstem, 66 kiloda  Atakan Yüksel, 71 kiloda  Murat Dağ, 75 kiloda  Furkan Bayrak, 80 kiloda  Emrah Kuş 85 kiloda Metehan Başar, 98 kiloda  Fatih  Başköy ve 130 kiloda  Osman Yıldırım  Türkiye Şampiyonu oldu.

BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN ORGANİZASYON TEŞEKKÜRÜ

Türkiye Greko Romen Güreş Şampiyonası, tarihinde ilk kez  Adana'da yapılırken organizasyona ev sahipliği yapan  Yüreğir Belediye Başkanı  Mahmut Çelikcan, "Ata sporumuzu yaşatmak için  Adana'ya yapılmasını sağladığımız  Türkiye Şampiyonası ile Adanalılar  Türkiye'nin en iyilerini izleyerek güreşe doydu" dedi.

Eski bir güreşçi olarak bereketli toprakları ile dillerden düşmeyen  Çukurova bölgesinin pehlivanlar, güreşçiler diyarı olduğunu ifade eden Çelikcan, şöyle devam etti: 

"Bu topraklarda ata sporumuzu yaşatmanın heyecanı ve haklı gururunu yaşıyoruz. Bu sevinci, bu mutluluğu bizimle yaşamak isteyen bütün hemşerilerimiz güreş şölenimizde salonu doldurdular. Biz de  Adana'da ilk defa böyle büyük bir spor organizasyonu gerçekleştirmiş olmanın heyecan ve gururunu yaşadık. Bu konuda bize destek veren  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın  Musa Aydın'a teşekkür ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüreğir, Belediyesi, sponsorlu, Güreş, şampiyonası, sona, erdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri