Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 14:34
 
Yüreğir Belediyesinden 2 adet kına konağı...
Yaşam Haberi
Yüreğir Belediyesinden 2 adet kına konağı...

Göreve geldiği günden bu yana Adana'da ilkleri gerçekleştiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yine bir ilke imza atıyor. Mahalle aralarında bulunan boş alanlarda ve sokaklarda yapılan kınalar artık Yüreğir Belediyesi'nin yapacağı kına konağında yapılacak. Yüreğir'de birçok ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hizmetlerin kesintisiz sürdüğünü belirtti. Yüreğir'in hizmette altın çağını yaşadığını ve Yüreğir tarihinde görmediği kalıcı eserlere kavuştuğunu belirten Çelikcan sözlerini şöyle sürdürdü; ''Yüreğir sosyal ve kültürel belediyecilik ile bizim dönemimizde tanıştı. İnsana dokunan bir çok projemiz ödül getirdi. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bize rol modeldir. Belediye kanununda yapılan değişiklikle sosyal belediyeciliğin önünü açması bizlere kolaylık sağladı. Bu çerçevede hizmetlerimizin merkezinde insan ve insana dokunan projelerimizi birer birer hayata geçirdik.'' şeklinde konuştu.

YÜREĞİR'E 2 ADET KINA KONAĞI

Kına konağını yapmaktaki amaçlarının gürültü kirliliğini ortadan kaldırmak ve vatandaşların nezih ortamlarda mutlu günlerinde yanlarında olmak istediklerini belirten Başkan Çelikcan ''Yüreğir'e 2 adet kına konağı yapıyoruz. Bir tanesi Yüreğir'in kuzeyine, bir tanesi de Yüreğir'in güneyine yapacağız. Osmanlı-Selçuklu Mimarisi ile yapacağımız kına konaklarında vatandaşlarımız yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan kurtulup rahat ortamlarda kınalarını yapabileceklerdir.'' dedi.

 

SOKAKLARDA YAPILAN KINALAR VATANDAŞLARI RAHATSIZ EDİYOR

Başkan Çelikcan yaptığı açıklamada ; ''Burada en önemli konulardan biri ise sokaklarda yapılan kınalardan hastalarımızın,vardiyalı çalışan vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz yönde etkilenmesidir. Özellikle öğrencilerimizin hayati bir sınava hazırlandığı bir gün sokağında gürültülü bir ortam olduğu zaman öğrencilerimiz bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Aynı şekilde akşama kadar çalışan vatandaşlarımız evlerinde gürültüden dinlenemiyorlar. Bunun için kına konakları yaparak vatandaşlarımızı da rahatlatacağız.'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüreğir, Belediyesinden, 2, adet, kına, konağı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri