Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 10:58
 
Yüreğir Belediyesinden ölümsüz bir festival!
Kültür Haberi
Yüreğir Belediyesinden ölümsüz bir festival!

Yüreğir Belediyesi Adana'da yeni bir festival daha düzenliyor. Uluslararası Ölümsüzlük Şehri Misis Kültür ve Sanat Festivali 21-22 Ekim 2017 gerçekleşiyor. Başkan Çelikcan 2012 yılında başlattığı ''Ölümsüzlük Şehri Misis'' projesini bir festivalle süslüyor. Binlerce yıllık tarihi, kültür ve geleneği ile bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Misis uluslararası bir festivalle dünya kamuoyuna tanıtılacak.
2 gün sürecek festivalde Murat Kekilli ve Medeniyetler Korosu konserleri, halk oyunları, mehteran gösterileri, Osmanlı Saray Esvapları Defilesi, Aşıklar atışması, 'Misis' konulu edebiyat ve tarih söyleşileri olacak.

Düzenlenecek festivale bütün Adanalı vatandaşları davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Misis Yüreğir Belediyesi restorasyon çalışmaları ve arkeolojik kazıları ile yeniden gün yüzüne çıkıyor. Tarihi Misis Köprüsü Höyük kazıları Havraniye Kervansarayı, Lokman Hekim Camii, Doğu ve Batı Değirmenleri ile adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Arkeolojik kazılar devam ettikçe tarihe ışık tutacak çok önemli eserlerin çıkacağını tahmin ediyoruz.
Biz Yüreğir'i sadece Türkiye'ye değil, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyaya tanıtacak bir projeyi yürütüyoruz. Bu projelerimizle turizm açısından Adana'ya önemli katkılar sağlayacaktır.'' diyerek festivalin önemine dikkat çekti. Başkan Çelikcan festivale bütün vatandaşları davet etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri