Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 08:59
 
Yüreğir'de 17 bebeğe hoş geldin denildi...
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın başlattığı ''Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek'' projesi kapsamında bugüne kadar yaklaşık 17 bin bebek evlerinde ziyaret edildi.
Yaşam Haberi
Yüreğir'de 17 bebeğe hoş geldin denildi...

Çocuklarımızın hepimizin yeni umut kaynakları olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Çocuklarımızı ilk andan itibaren hayata hazırlamak ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için yürüttüğümüz bu proje kapsamında bugüne kadar ilçemizde yaklaşık 17 bin yeni doğum yapmış anne ve bebek evinde ziyaret edildi. Ekiplerimiz bebeklerimize hediyelerini sunarken, aynı zamanda ailelerinin talep ve şikâyetlerini de alıp ilgili birimler vasıtasıyla çözüme ulaştırmaktadır.'' şeklinde konuştu.             
 
Belediye çalışmalarının doğumdan ölüme kadar yaşamın her alanında olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan '' Sosyal belediyecilik kapsamında Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, Yüreğir'de yeni doğan bebek ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek Projesi 15 Aralık 2011 tarihinde başladı. 
 
Bebeklerin sağlıklı büyümesi ve bu konuda aileleri bilinçlendirmek amacı ile hayata geçirdiği “Hoş Geldin Bebek Projesi” ile Yüreğirli ailelerin kapısını çalmaya devam ediyoruz.  Bu konuda eğitim almış ekiplerimiz anne sütünün önemi ve bebek bakımıyla ilgili tanıtıcı broşürleri ailelere bırakıp ailelerin bilinçlenmesine yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 17 bin aile ziyaret edildi. Bundan sonra da ziyaret etmeye devam edeceğiz.'' diyerek sağlıklı nesillerin yetişmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüreğir'de, 17, bebeğe, hoş, geldin, denildi..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri