Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 11:35
 
Yüreğir Kültür Evleri Kuran Kursları start verdi...
Kültür Haberi
Yüreğir Kültür Evleri Kuran Kursları start verdi...

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tüm çocukları Kur’an-ı Kerim öğrenmeye davet etti.
Yüreğir Belediyesi’nin Yüreğir İlçe Müftülüğü ile birlikte düzenlediği Yaz Kur’an Kursları kültürevlerinde 12 Haziran tarihi itibarıyla başladı. Hafta içi her gün 09.00 ile 12.00 saatleri arasında verilecek kurslara 7 yaş üzeri çocuklar katılabiliyor. 19 Ağustos’ta sona erecek kursların ardından çocuklara Yüreğir Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek.


Çocukları Kur’an-ı Kerim öğrenmeye davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Allah’ın bize emaneti, en değerli varlıklarımız, geleceğimiz çocuklarımızdır. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras iyi bir ahlak ve Allah sevgisidir. Anne babalara sesleniyorum. Müftülüğümüz ile birlikte çok hayırlı bir hizmete öncülük ediyoruz. Kültürevlerimizde başlattığımız Yaz Kur’an Kursları’na çocuklarınızı gönderin. Minik yavrularımız yaz aylarında hem güzel vakit geçirsinler hem dinimizi, Kur’an’ı Kerimi öğrensinler. 7 yaş üzeri bütün yavrularımızı kurslarımıza Kur’an öğrenmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Fatih Sultan Mehmet Kültürevi’nin sınıflarını dolduran çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu ‘Dinimi Öğreniyorum’ ve etkinlik kitapları dağıtıldı. Kültürevlerinde Yaz Kur’an Kursları’na katılan çocuklar düzenlenen çeşitli etkinliklerle de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüreğir, Kültür, Evleri, Kuran, Kursları, start, verdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri