Haber Detayı
31 Ocak 2015 - Cumartesi 23:22
 
Yüreğir'de hizmette hız istiyoruz
Meclis üyesi Gürhan Kütük, yaklaşan genel seçimlerle ilgili yaptıgı açıklamada “Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerelde nasıl damgamızı vurmuşsak genelde de aynı mührü vuracağımıza inanıyorum.”
Siyaset Haberi
Yüreğir'de hizmette hız istiyoruz

Yüreğir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Gürhan Kütük, ilçenin gecekondu gibi göründüğüne dikkati çekerken, kentsel dönüşümün gerçekleştirilmesi noktasında ciddi sıkıntıların yaşandığına vurgu yaptı. Kütük, Yüreğir adına yapılacak her çalışmada Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a desteğe hazır olduklarını vurgulayıp, “Birlikten kuvvet doğar” dedi.

GECEKONDU GİBİ

Yüreğir Belediyesi'nde Başkan Mahmut Çelikcan ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Kütük, “Her belediyede olduğu gibi bizimde eksikliklerimiz var. Yüreğir terk edilmiş bir bölge gibi. Acilen yapılması gereken en önemli sorunlardan bir tanesi kentsel dönüşümün gerçekleştirilmesidir. Çünkü Yüreğir gecekondu gibi gözükmekte. Bunun en güzel örneği Kışla Mahallesidir. TOKİ Yüreğir Belediyesi'nin katkıları ile gerçekleştirildi. Bunun devamını istiyoruz. Ayrıca diğer eksiklikler ise yollarımız, çıkmaz sokaklarımız ve park düzenlemeleridir. Tüm bunları her fırsatta mecliste dile getiriyoruz” şeklinde konuştu.

HIZ İSTİYORUZ

Yüreğir'in geleceği çok parlak bir ilçe olduğunu söyleyen Kütük, ilçenin eksikliklerini tamamladığı takdir de Seyhan ve Çukurova'yı geçeceğine inandığını belirterek, “Mahmut Çelikcan göreve geldiğinden beri Yüreğir adına yapılan her çalışmada bizler desteğimizi veriyoruz. Birlikten kuvvet doğar. Biz burada muhalefet durumunda hareket etmek istemiyoruz. Şuan yapılan yeni numune hastahanesi, bölge hastanesi, adliye binası, stat, askerlik şubesi buraya alındı. Daha sayamadığım bir çok hizmet var, yok değil. Yüreğir'e bir çivi bile çakılsa biz her zaman destek veririz. Yüreğir ile yapılacak çalışmalara inanıyoruz ama hız istiyoruz. Yüreğir geleceği çok parlak bir ilçe eksikliklerini tamamladığı takdirde Seyhan ve Çukurova'yı geçeceğine inanıyorum” diye konuştu. 

BAŞKANIMIZDAN MENMUNUZ

Kütük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, Anadolunun bağrından kopmuş, samimi, sosyal medyayı iyi kullanan, son derece başarılı, gençlerin öünün açan, spor camiasında da gençlerin yanında dimdik duran, ekip çalışmasında uyumlu, halkın istediği zaman ulaşabildiği bir başkan olduğunun altını çizdi. 2015 yılının proje konusunda atak yılı olacağına dikkati çeken Kütük, “Yapılan projeler hizmetler var. Bunun dışında görünmeyen hizmetler çok olur. Köprü inşaat projeleri hazırlandı. Bu yapılacak 2 köprü Adana'yı ulaşım konusunda çok rahatlatacak” ifadelerine yer verdi. 

ÜSTÜ KAPATILMALI

Çarşı merkezindeki battı çıktının can ve mal kaybını beraberinde getirdiğini ve üstünün bir an önce kapatılması gerektiğini kaydeden Kütük, “Çarşı merkezinde yapılan alt geçit üst geçit var. Buna 'battı çıktı' diyorlar. Ben böyle bir battı çıktı ilk defa burada görüyorum. Oranın üstünün bir an önce kapatılması gerekiyor. Hem can hemde mal kaybı var. Üstünün kapatılacağına yönelik bir açıklama yapılmıştı. Ben projeler hazırlanırken bir kaç yerde şahit oldum. Bunun dışında başkanımızın Adana'ya özel çok güzel projeleri var. Eğer bunları bir an önce hayata geçirirse Adana bambaşka bir şehir olacak” açıklamasını yaptı. 

GENÇLERE LAZIM

Ulaşım, işsizlik ve kentsel dönüşümün Adana'nın en büyük sorunlarından olduğuna vurgu yapan Kütük, kent için yapılabilecek diğer projeleri ise şöyle sıraladı: “Ayrıca çarşıyı yeniden dizayn etmek gerekiyor. Çarşımız artık eskidi ve denetim eksikliği var. Trafikte aynı şekilde. Girdik mi çıkamıyoruz. Toplu taşıma araçlarının ayrı bir güzergahı olmalı. Nasıl metrobüslerin kendine ait bir yolu var, araçlar içinde olmalıdır. Bunun yanı sıra çarşı olmaz ama başka bir yere İstiklal caddesi tarzı bir cadde yapılabilir. Bu özellikle gençler için Adana'ya lazım.” 

KOL KOLA GİRDİLER

Belediye başkanlarının kol kola beraber çalışmalarının Adana'nın yararına olacağına işaret eden Kütük, herkesin ortak noktasının Adana'ya hizmet etmek olduğunu dile getirdi. 'Ayrım yapmaksızın kolkola girdiler' diyen Kütük, “Adana için çalışıyorlar. Bizde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Adana için de Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye güveniyoruz. Kendisi de zaten halkla iç içe. Bu kent için elinden geleni yapacağına inanıyoruz” dedi. 

BİRİNCİ OLACAĞIZ

Yüreğir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Gürhan Kütük, yerel seçimlerde göstermiş oldukları başarıyı daha fazla katlayıp, kol kola girerek, 9 milletvekili hedefi ile yola çıkıcaklarını ifade etti. Kütük, konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Bizler her zaman sahadayız bundan sonra daha çok sahada olacağız. Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı seçimden seçime bize geliniyor ve sonra biz unutuluyoruz deniliyor. Halbuki hiçbir vatandaşımız unutulmuyor sonuçta bizde vatandaşız herkes mücadelesini veriyor. Genel seçimlerde Adana'da birinci olacağımıza inanıyorum. Yeterki birlik beraberlik içerisinde bütünlüğümüzü bozmayalım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerelde nasıl damgamızı vurmuşsak genelde de aynı mührü vuracağımıza inanıyorum.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri