Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 10:47
 
Yusuf Baş adaylığını ilan etti!
MHP il başkanlığı için adaylığını açıklayan Yusuf Baş’ın basın açıklamasına 13 ilçe başkanı Belediye Başkanları ve delegeler katıldı.
Siyaset Haberi
Yusuf Baş adaylığını ilan etti!

6 Şubatta yapılacak MHP il kongresinde İl başkanlığına adaylığını açıklayan Yusuf Baş’ın basın toplantısına Belediye başkanları ilçe başkanları ve delegelerin yoğun bir şekilde katılması desteklerini bildirmesi kongre sonucunu da ortaya koymuş oldu.

 

Alkış ve sloganlar eşliğinde kürsüye gelen MHP İl Başkan adayı Yusuf Baş, lise ve üniversite döneminden bu yana Türk Milliyetçiliği’nin bir neferi olduğunu belirterek “Ülkücü davanın bir mensubu olmaktan her zaman şeref duyan, bu bağlılığını Ülkü Ocakları ile idraklendirip sağlamlaştırılan belediye başkanlığı ile taçlandırılan bir kardeşinizim. Bugün Türk’ün ateşle imtihanında liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin öz evlatları olarak, liderin yayından çıkan bir ok gibi hedefe ulaşmak için son nefer, son nefes anlayışı ile mücadele edip çalışmak için Liderimiz Devlet Bahçeli’yi başbakan yapmak için bu kutlu, onurlu ve mübarek göreve MHP İl Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” diye konuştu.

‘Ülkücünün kötüsü olmaz, iyisi ve daha iyi si olur’ ifadelerini kullanan MHP Adana İl Başkan adayı Yusuf Baş, “Ben bu göreve daha iyisini yapmak için aday oldum. Adana’da liderimizin aldığı siyasi kararların en büyük meyvesini yerel yönetimlerde iktidar olarak gördük. Bu yerel iktidarı iyi değerlendirerek denetim, istişare, tavsiye ve yönlendirme mekanizmalarını iyi çalıştırarak, bu yerel iktidardan asıl hedefimiz olan genel iktidara yani ‘Liderimiz Devlet Bahçeli’yi Başbakan’ MHP’yi iktidar hedefine ulaştırmak için var gücümle ülküdaşlarımı kollayarak birlik ve beraberlik için de çalışacağıma huzurunuzda söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri