Haber Detayı
13 Şubat 2015 - Cuma 10:25
 
Zenbilci adaylığını açıklıyor
AK Parti'ye aday adaylık başvurusu başladı. Genel Merkez ve il başkanlıkları üzerinden yapılan başvuru süresi, 20 Şubat'ta sona erecek.
Siyaset Haberi
Zenbilci adaylığını açıklıyor

AK Parti'de, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday gösterilecek isimlerin belirlenmesi için ise titiz bir çalışma yürütüleceği belirtildi.

 

AK Parti Adana'da da isimler ön plana çıkmaya başladı.

 

Daha önce Sofulu Belde Belediye Başkanlığı ve Sarıçam Kurucu Belediye Başkanlığı da yapan Ahmet Zenbilci AK Partiden aday adaylığını açıklayacak. 'Adana'ya daha iyi hizmet verebilmek için Adanalıların isteği üzerine AK Parti Adana Milletvekiliğine adaylığımı açıklayacağım diyen Zenbilci, 15 Şubat 2015 Pazar günü saat 12.00'da yapacağı basın toplantısına tüm Adanalıları beklediğini dile getirdi.

 


 


 

Ahmet Zenbilci Kimdir?
 
Ahmet  Zenbilci 01.10.1966 yılında Kozan'da doğdu. Adana İmam Hatip Lisesi sonrasında A.Ü İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 

Kültür Bakanlığının Adana İl Müdürlüğünde memurluğa başlayarak Müdür Yardımcılığı İl Müdür Vekilliği yaptı. 
TBMM'de Milletvekilliği Danışmanlığı yaptı. Yerel televizyonlarda ve radyolarda programlar ve 
çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Başkanlık Divanı Üyeliğinde bulundu. Güreş Eğitim Vakfı Başkan Yardımcılığı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yöneticilikler yaptı. 

2004-2009 yılları arasında Sofulu Belde Belediye Başkanlığı yaptı. 

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Sarıçam Belediye Başkanlığı yaptı .

 

Ahmet Zenbilci halen Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül'ün danışmanlığını yapmaktadır  

 

Zenbilci , aynı zamanda İngilizce ve Arapça bilmekte. 

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri