Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 13:58
 
Zeydan Karalar’ın Seyhan’da skandal arsa satışı…!
- Haberi
Zeydan Karalar’ın Seyhan’da skandal arsa satışı…!

Seyhan Belediye Meclisi Ekim ayı oturumları Zeydan Karalar dönemi skandalların gündeme gelemsine sahne oluyor. Şimdide Karalar döneminde belediyenin büyük hissedarı olduğu arsa değerinin çok altında SARUS Gayrimenkula satıldığı ortaya çıktı…

CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİ ORTAYA ÇIKARDI

Ekim Ayı Meclis Toplantısında MHP’li Şehmus Uçar ve AK Partili Sinan Altun’un gündeme getirdiği konu büyük yankı uyandırdı. AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Sinan Altun, Gürselpaşa’da bulunan Belediyenin hissedarı olduğu arsanın 2013’te Kıymet Takdir Komisyonun belirlediği  metre kare birim fiyatının 2850 TL  olduğunu ancak 2018 yılında satışı gerçekleşen arsanın nasıl oluyor da encümenin aldığı kararla 1950 TL ye satıldığını sordu.

13 AİLE ARSA İÇİNDEN DIŞARIYA ATILMIŞ!

Altun “O arsanın içerisinde çok uzun yıllar önce kendilerine ev yapıp yaşayan 13 aile var siz bu aileleri nasıl oradan dışarı atabilirsiniz” dedi. Altun ayrıca “Nasıl oluyor da 5 yıl önce 2850 TL olan bir yer 5 yıl sonra 1950 TL’ye düşüyor ve Adana’nın en gözde yerlerinden bir yer burası bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi acaba diye” sorarak yönetimden bu konuda bir açıklama istedi.

 

 

MHP’Lİ UÇAR ENCÜMEN KARARLARINI AÇIKLADI!

MHP’li Şehmus Uçar ise konuşmasında 21.08.2013 1174 sayılı Encümen Kararı ile arsanın metrekaresi 2850 TL olarak belirlendiğini daha sonra ise 24.01.2018 yılı ve 124 sayılı Encümen kararı ile ilk önce 2013 yılındaki encümen kararının iptal edilerek arsanın 07.02.2018 tarihinde satışın 1950 TL’den 4339 metrekare olarak SARUS Gayrimenkule satıldığını açıkladı.

SARUS EMLAK ÖNCE 10 m2 İLE ORTAK EDİLMİŞ!

Önemli bir noktaya temas eden UÇAR, “Sarus Gayrimenkul o arsanın hissedarı değildi. İlk önce 10 m2 yer Sarus Gayrimenkul’e satılıyor ve hissedar yapılıyor. Daha sonra Seyhan Belediyesi 4339 m2 arsayı çok ucuz bir şekilde Sarus Gayrimenkul’e satıyor. Hiç bir firma veya şahıs gidip bir yerden 10 m2 arsa almaz bu işin nasıl ve ne şartlarda yapıldığının bariz örneğidir. Siz şimdi birilerini zengin etmek adına o arsada 20-25 yıldır yaşayan 13 aileyi kovmaya çalışıyorsunuz. Bu yağmur çamurda bu insanlar nereye gidecekler hiç düşündünüz mü?” diye sorarak aynı zamanda büyük bir skandalı da ortaya çıkarmış oldu.

KONU YARGIYA TAŞINACAK!

Seyhan Meclisinde gündeme gelen bu skandal arsa satışının ardından CUMHUR İTTİFAKI Meclis Üyeleri Şehmus Uçar ve Sinan Altun bu konunun takipçileri olacaklarını belirtip, bu konunun burada kapanmayacağını ve  gerekirse vatandaşlarımız adına konuyu yargıya taşıyacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri