İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 00:17
 
Zeydan Karalar Sözlü'ye meydan okudu!
Siyaset Haberi
Zeydan Karalar Sözlü'ye meydan okudu!

CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar KOZA TV de önemli açıklamalarda bulundu. 
MHP’nin yeniden Adana’da aday gösterdiği ismi olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün “silindir gibi ezer, geçeriz” cümlesine de cevap veren Karalar, “bir yerde yaptığı açıklamada ‘gömerim’ ifadesini kullanmış, Hüseyin Başkan unutmasın ki ‘gömenler de bir gün gömülür’, kendisine saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadeleriyle programdan ayrıldı.

2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak çok sık geçen Karalar, anketler yaptırdığını, yaptırdığı anketleri basınla paylaşmadığını, parti ve adayların da gerçekten tarafsız araştırma şirketlerine çalışma yaptırdıklarında sonucun ne olduğunu göreceklerini kaydetti. Karalar’ın bu açıklamaları “Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in basınla paylaştığı anketlere göndermede mi bulunuyor” sorusunu akıllara getirdi.

Seyhan Belediye Başkanı Karalar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün “Seçimi yüzde 33’le değil, yüzde 41’le kazanırım” açıklamasına atıfta bulunarak, “Hüseyin Başkanı çok severim, o açıklamayı yaptığı zamana göre değerlendirirsek açıklaması doğruydu. Çünkü o zaman ittifak görüşmeleri net değildi. Şuanda bildiğim kadarıyla AKP-MHP arasındaki ittifak görüşmeleri bitti. Dolayısıyla şuanda Hüseyin Sözlü’nün yüzde 41 aldığını ve seçimin iki parti arasında geçeceğini farz edelim, CHP’nin adayı ben olursam Hüseyin Başkan yüzde 41’le seçimi kazanabilir mi? O’nun hesabına göre de aday olursam seçimi ben kazanmış oluyorum, iki aday girersek yüzde 55’le, üç aday girersek yüzde 41’le seçimi kazanırım”  ifadelerini kullandı. 

Başkan Karalar, Adana Metrosu ile ilgili “bu borçla görevi devralmaya korkmuyor musunuz?” sorusuna ise, “Korksaydım aday olmazdım, ben gözü kara bir adamım. Adana bir metropol, metroyu işlevsel hale getirirseniz zaten kendi borcunu kendi öder. Dolarla borçlanılmış bir metromuz var, gerekirse sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapısında yatar bu metroyu Ulaştırma Bakanlığı’na devretmek için her şeyi yaparım.” dedi.

Başkan Karalar açıklamaların devamında “telefonlarım susmuyor, görevden kaçma diyorlar, hemşehrilerim göreve layık görüyor, göreve çağırıyor” diyerek CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak isteğini bir kez daha dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeydan, Karalar, Sözlü'ye, meydan, okudu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri