Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 20:38
 
Zeydan suyu ucuzlatmamakta kararlı!
Gündem Haberi
Zeydan suyu ucuzlatmamakta kararlı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Zeydan Karalar, suyu 3 aşamalı olarak indirme kararında değişiklik yaparak, yüzde 15 olarak iki aşamada indirilmesini istedi. Karalar, "Suyu tek aşamada yüzde 30 indirmeyeceğiz" dedi.

Zeydan Karalar, Cemal Demirdağ ve Sevil Can'ın başkanlığında toplanan Adana Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayı birleşimlerini tamamladı.Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, MHP'li Abdullah Kaçar, AK Partili Murtaza Kılçık, CHP'li Serdar Seyhan, AK Partili Mehmet Yapıcı gündem dışı söz alarak birer konuşma yaptı.

AK Partili Meclis Üyesi Murat Duman'ın suyu yüzde 30 indirilmesinde dair yerinden yaptığı konuşmaya cevap veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Bakın arkadaşlar, canlı yayındayız. Suyu yüzde 30 indirmeyeceğiz. Ben bağıra bağıra söyledim, bu belediyenin ekonomik şartlarını yüzlerce kez söyledim, yüzlerce kez daha söyleyeceğim. Demek ki algılayamıyoruz, ya da başka bir şey düşünüyoruz. Bizim yüzde 30 indirim kararımız bize yüz milyona patlayacaktır. Gelin şu vatandaş da rahatlasın, biz söz verdik, sözümüzü tutalım, mecliste güzel bir görev yapmış olsun, şunu iki aşamalı olarak yüzde 15 olarak bağlayalım, bir 5-6 ay sonra bir yüzde 15 daha yapalım. Bizim yüzde 30 taahhüdümüz yerindedir ama biz bir anda yüzde 30 indirim yaparsak Adana'ya kötülük yapmış oluruz" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü devam edecek.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri