Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 15:08
 
ZEYDAN ve AKİF ABİ kavgasında skandal suçlamalar!
Siyaset Haberi
ZEYDAN ve AKİF ABİ kavgasında skandal suçlamalar!

CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ın geçici bir süreyle iptal ettiği Halk Kartlar iki belediye başkanı arasında polemik konusu oldu. 
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, partilisi Seyhan Belediye Başkanı Akay’a eleştiri ve tavsiye sınırlarını aşan bir dille hitap ederek adeta talimat verircesine konuştu. 

Karalar şunları söyledi:

Sayın Genel Başkanımızın mimarı olduğu, büyük uğraşlarla başlattığımız, binlerce haneye umut olan, Türkiye'de öncüsü olduğumuz Halk Kart projemizin çeşitli gerekçelerle iptal edilmiş olması bizi ziyadesi ile üzmüştür. 
Bu projede halk kart verilen herkes teker teker kontrol edilmiştir. Daha sonra durumunda değişiklik olanlar olmuş ise, yanlışlıklar var ise bunlar ayıklanır, yerine yeni insanlara bu kartlar verilir. Ama insanların bu şekilde mağdur edilmesini kabul edemeyiz.
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Halk Kart'ın bir an evvel yeniden başlatılması konusunda gerekli uyarıları yaptım. Gerekli maddi desteği de sağladım. Buzdolabı boş şekilde markete gidip kartının boş olduğunu öğrenenler, yeni eğitim dönemi çocuğuna forma alamayanlar olmuş. Telafisini takip edeceğim.İlçe Belediyeleri hangi partiden olursa olsun, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yanlışlar konusunda uyarmak bizim sorumluluğumuzdur.
 

Akif Kemal Akay'dan ise cevap gecikmedi ; 

 

Yerel bir televizyon kanalında canlı yayın konuğu olan CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Büyükşehir Belediye Başkanı  Karalar’ın iddia ettiği gibi Halk Kart uygulamasının kökten iptal edilmediğini belirterek şunları söyledi:
“Biz, ihtiyaç sahiplerinin ekmeğine göz dikecek bir yapıda değiliz. Bu hizmetle ilgili birçok iddia ortaya atıldı ve suistimalde bulunulduğu öne sürüldü. Haketmediği halde Halk Kart sahibi olanların varlığı noktasında şikayetler geldi.Bu sosyal yardımın sağlıklı ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerin elinize ulaşması amacıyla yeni bir düzenleme yapıyoruz. Kısa bir süre sonra da Halk Kartlar sahiplerini bulacak.”
Bu arada, Cumhuriyet Savcılarına da seslenen Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, “Belediyeler birbirlerine kayıtsız rastgele para veremezler. Zeydan Bey’in (aktarıp yardımda bulundum) dediği miktar sadece 500 bin liradır ve o da belediyemizin ASKİ’den alacağı olan 30 milyon liraya mahsuben ödenmiştir. Sayın savcıların bilgisine sunuyorum.” dedi.. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri