Yazı Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 12:06
 
Başkan Bilal ULUDAĞ!
 
 

Kimine göre belediye başkanı,kimine göre abi,kimine göre gardaş,kimine göre avukat,kimine göre siyasi rakip.

Kolay değil Bilal Başkanın işi.2014 yılında devraldığında Sarıçam Belediye başkanlığını devraldığında Adana’nın en gelişmemiş merkez ilçelerinden biriydi Sarıçam.Şiddetli yağmur yağmalarında evler su içerinde kalmaktaydı,işsizlik hat safadaydı,parkların sayısı oldukça düşük olmasına rağmen olan parklara da girmek cesaret ister durumdaydı.Hiç bir sosyal etkinlik yoktu.

Bilal Başkan’ın iş kolay değil,zira Seçimi kazandığında kimle konuşşam şu cümleyi kuruyordu ”kardeşim ben gece gündüz çalıştım ,Sarıçam Belediyesini ben olmasam kazanılamazdı,benim sayemde kazanıldı” diye herkes kerameti kendinde saydı.Seçimde çalışan da kerameti kendinde saydı,çalışmayanda.

1 yıl gibi bir süreçte hep işci alımı ile uğraştı,o kadar ki kimle konuşşam “bana söz verdi “ dedi.Söz verilen de dedi,söz verilmeyen de.Çoğunluğunu yerine getirse de getirenmediği de oldu.Kolay değil netice de herkes belediyede çalışmak istedi.120.000 seçmeni olan bir ilçe de

Toplamda belediye çalışanı 600 kişi ki belki 100 yakını zaten memur olduğu için işten çıkartamadığından alacağı işci sayısı 500 kişi.Ki diğer insanlar belediye dışında başka işte çalışmayı kabul etmediler.

Bazıları ihaleleri ya da doğrudan temini alamayınca davasını unutup siyasi rakip olmak istediler.”ben Bilal Uludağ’dan  daha iyi yaparım bu işi “diyerek daha seçimlere 2 yıl kala ortaya çıkıp belediye başka adayıyım dediler.Bunun anlamı da şu ”Bilal başkan,hem hizmet edecek,hem dert dinleyecek hem de siyasi rakipleri ile uğraşacak.Demek ki belediye başkanlığının kaderi bu.

Peki Başkan Bilal ULUDAĞ ne yaptı?Asıl soru bu?

Yakınen takip ettiğim Adana belediye başkanlarından birisi.

Sarıçam imara açılmasıyla birlikte hızlı bir şekilde yapılaştı.Sarıçam da evi,arsası olanlar bir anda yerleri 10-20 katı belki daha fazla değerlendi.her tarafa apartmanlar dikildi.Yeni yapılaşmanın bazı sorunları olmadı mı?Oldu olmaya da devam edecek.Ancak bizler dolu tarafını görmeliyiz.Hizmet istiyorsak bu olmalı.

Biran için kendinizi Başkan Bilal Uludağ’ın yerine koyun.Siz belediye başkanısınız.Önceki dönemden belediyeyi borçla devralmışınız,her kesimden oy almışınız,bitmemiş bir belediye binası ve bu güne kadar Sarıçam’a bir çivi dahi çakılmamış.Nereden başlarsınız?

Tabi bu sizin bileceğiniz iş.Ancak belediye başkanlığı döneminde Başkan Bilal Uludağ ne mi yaptı?

Diğer yazılarımızda ayrıntılı hizmetlerinden bahsedeceğiz ama benim önemli gördüğüm bir hizmeti bu yazıya sığdırmaya çalışacağım.

2014 yılından bu yana başını ağrıtan sorun nedir?”Bana söz verdi beni işe almadı.Tabi ben söz verilip verilmediğini bilmiyorum,söz verdiği iddia edilen yerde bulunmadım ama mantık yürütüyorum.Yukarıda da bahsettiğim gibi belediyeye işe alım ancak 120.000 seçmeni olan sarıçam’da 500 kişi.Herkes belediyeye girmeye çalışyor.Ama bu tabi ki mümkün değil.Alımlarda eksiklik olmadı mı tabi ki oldu.Ancak siyasette o kadar çok denge var ki bir arada tutmak çok zor ve başkan bu sıkıntıları bu nedenle yaşıyor.Ama son dönemlerde de bu sorunların çoğunu hallettiği kanatindeyim.Bizler seçmen olarak iş değil hizmet istemeliyiz.

Peki Başkan Bilal Uludağ bu sorunu çözmek için ne yaptı?

SİMER dediğimiz birimi kurdu ki bundan önceki belediye yönetimi bu hizmeti vermemişti.Yaptığım araştırmada SİMER’e başvuru sayısı 7.340 kişi,işe yerleştirilen sayı 2.554 kişi,1.856 sı erkek 748 tanesi kadın ve hepsi Sarıçamlı ve halen de başvurular yapılmakta ve işe alımlar devam etmektedir.

Belediyenin görevi bu olmamakla birlikte verilen sözleri tutma adına Başkan Bilal Uludağ bu güzel girişimi yapmaktadır ve başarılı olmuştur.

Diğer yazılarda buluşmak dileği ile.Sağlıcakla kalın.

 

 
Etiketler: Başkan, Bilal, ULUDAĞ!,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri