Yazı Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 16:07
 
Belediye Başkanları ne yapmalıdır ? (1)
 
 

Sevgili okurlarım.İyi ,mutlu,huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum

Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz.

Bu bölümde genel bir değerlendirme yapacağız.İkinci bölümde özele gireceğiz ve3. Bölümde ise belediye ile bağlantılı meclis üyelerinin değerlendirmesini yapacağız.

Bu gün ki  köşe yazımızda içerisinde yaşadığımız ve hizmet aldığımız  BELEDİYE’mizi yöneten Belediye başkanlarımıza sesleneceğiz.Nihayetinde  iyi niyetle yazılan bu yazıya alınan,hoşuna gitmeyen belediye başkanlarımız olacaktır.Ancak biz bugüne kadar doğru söyledik bugünden desonra doğruları söylemeye devam edeceğiz.

Biz eleştirenler olacaktır,saygı duyacağız,ancak bizim yaptığımız çalışmalar ve verdiğimiz oylarla gelen “milletin efendisi millete hizmet edendir” sözüne mahzar olmuş belediye başkanlarımızın eksikliklerini söylemek boynumuzun borcudur.

Ayrıca taktir edersinizki ki şunun şurasında aksi bir durum olmazsa  2 yıl gibi bir süreç kaldı yerel seçimlere.Netice de 2014 yılında verilen sözlerin tutulup tutulmadığını.milletin önüne çıktıklarında millet soracaktır.

Vatandaş eskisi gibi değildir.Artık uyanmıştır.Ben dahil bir çok vatandaşımız 2014 de belediye seçimlerinden önce ne sözler verildiğinin kaydını tutmuştur ve tutmaya da devam edecektir

Yaklaşık olarak üç yıldır Adana’da ki tüm belediyeleri internet medya ve ortamından,yerel basından ve vatandaştan verilen sözlerin tutulup tutulmadığını,verilen sözler dışında ek olarak bir şeyler yapılıp yapılmadığının takibini yapmaktayım.

Açıkça söyleyeyim ADANA İÇİN DURUM HİÇ İÇ AÇICI değil.

Adana halen büyük bir köy.Halen gelişmişlikten uzak,millete hizmetten çok başka şeylere hizmet eden bir şehir.

Mesleğim gereği bir çok ili gezmekteyim.2014 yılından sonra bir çok şehir  gelişmesine rağmen maalesef bir iki ilçemiz dışında Adana’da hiçbir gelişmişlik yok.

Hatta daha da geriye giden ilçelerimiz var.

Bir belediye başkanı kimdir?

Bulunduğu yerin reisidir.Her şeyi ile ilgilenmelidir.

Ancak izlediğim kadarı ile bir çok belediye başkanımız asli görevlerini bile yapmaktan aciz olup eyi kötü işçi maaşlarını ödeyebilmektedir.Belediyeleri borç batağına sürüklemişlerdir.

Bir sonraki yazımızda biraz dah özele gireceğiz ve vatandaşın isteklerinin neler olduğunu yazacağız.

Son bir yılı saymazsak seçime 1 yıl kalmıştır.Tekrar aday olup seçilmek istiyorlarsa bir an önce verilen sözlerin tutulması gerekmektedir.

Sağlıcakla kalın.

 

 
Etiketler: Belediye, Başkanları, ne, yapmalıdır, ?, (1),
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri