Yazı Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 12:31
 
Belediye Başkanları ne yapmalıdır ? (2)
 
 

Sevgili okurlarım. İyi, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum

Bir önceki bölümde genel bir değerlendirme yaptık. İkinci bölümde özele gireceğiz ve 3. Bölümde ise belediye ile bağlantılı meclis üyelerinin değerlendirmesini yapacağız demiş idik. Bu bölümde  belediye başkanları ne yapıyorlar veya ne yapmalarını değerlendireceğiz.

Bir çok belediye başkanımız 2014 yerel seçimlerden yaklaşık 2 yıl öncesinden meydana indiler. Halkla bütünleştiler kadar ki girmedikleri ev ,sıkmadıkları el bırakmadılar. Bir kısmını yakinen tanımam nedeniyle önceki dönemde belediye başkanı adayı oldular ve kazanamadıkları halde her düğüne her cenazeye ve çoğu zamanda esnaf gezisi yaptılar. Her arayanın telefonuna baktılar hatta dönemediklerine daha sonra özür dileyerek dönüp aradılar.Sonuç itibari ile de belediye başkanlığını kazandılar.Ancaaaak;

Ne olduysa belediye başkanlığını kazandıktan sonra oldu.O halkın içresinde olan,telefona bakan ya da bakamamış ise geri arayıp dert dinleyen belediye başkanları gitti halktan kopuk,halkın içerisine girmeyen,halkın telefonuna bakmaya tenezzül etmeyen(iş için olmasa dahi dertleşmek için olsa bile arayana bakmayan) bir belediye başkanları ortaya çıktı.

Seçimden sonra yapılan emekler ve sözler unutuldu.Hak edenlerin bir kısmı belediyelere girmesine rağmen büyük bir kısmı belediyelerin içersine adım dahi atamadı.İşe alınmayı bırakın hak etmeyen yöneticiler gelip belediyeyi yönetmeye kalktı ve halen de yönetmektedirler.

Bir belediye başkanı çıktı her şeyi ben bilirim dedi ,bir başka belediyeyi bir başkası  yönetti.Olan hep gecelerini gündüzlerine katan mazlum halka oldu.

O derece ki bir çok belediye başkanı kendi ilçe başkanı ile ters düştü.Bir çok konuda tartıştılar ve bir orta yol bulamadılar.Bir birlerine meydan okudular.

Bir çok belediye başkanı,alınan her oy benim misali hareket etmektedir.oysa 2014 yerel seçimlerinden sonra görüldü ki her seçimde oylar 2014 yerel seçimlerinde alınan oylara oranla % 50 ila % 30 oy kaybı yaşamaktadırlar.

Sonuç ne mi oldu?Hep Partilerini hem teşkilatlarını hem de kendilerini bitirdiler.Önceki yazımda da belirtmiştim,halen çözüm var.

 

Ne mi yapmalı belediye başkanları?Çok basit:

 

2014 yerel seçimden önceki hallerine dönmeliler.Halkın içerisinde olmalılar,halka tepeden bakmamalılar.Verdikleri sözleri tutmalı,tutamıyorsa da insanlara dokunmalılar.Hz.Ömer(r.a) adaletine yakın adalet gösterip hak edeni işe alıp çalıştırmalılar,İlçe başkanları ile iç içe olup iştişare etmelidirler.Kendilerine danışman ekip kurmalıdırlar.Sokağın sesini dinleyip sokağa inmelidirler.İşte o zaman 2014 yılında elde ettikleri başarının bir yenisini 2019 yılında yaşayabilirler.

 

                                                                               Sağlıcakla kalın.

 

 
Etiketler: Belediye, Başkanları, ne, yapmalıdır, ?, (2),
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri