Yazı Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 22:29
 
Bilal Uludağ'ı anlamak (3)
 
 

Sevgili okurlarım,tekrardan merhaba.

 

Daha önceki yazılarımızda Sarıçam belediye başkanı Bilal ULUDAĞ’ın hizmetlerinden bir kaçını kalemimiz yazdığı kadarı ile anlatmaya çalıştık.

Bu yazımızda “veren el alan elden üstündür” düsturunu ,Bilal Başkan’da nasıl zuhur ettiğini anlatmaya çalışacağız.

Sosyal Belediyecilik gereği Sarıçam Belediyesi yine bir ilke imza atarak hiçbir belediyenin yapamadığı hizmet olan Sarıçam-Hilal Kart projesini,Bilal Başkan’ın yola çıkarken “söz verdiği” Hilal Kart projesini hayata geçirmiştir.

Hilal Kart Projesi nedir?

Bilal Başkan’ın söylediğini olduğu gibi siz değerli okurlarımıza aktaralım.

Başkan Uludağ,”Söz verdiğimiz gibi yaptık”:Sarıçam Belediyesi ilçe halkının refahı için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  söz verdikleri gibi bir projeyi daha hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ”Bu bilinçle hareketle siz hemşerilerimizin bir dizi özel ayrıcalıktan faydalanması için hizmet zincirimize yeni bir halka daha ekleyerek Sarıçam Kart’ı başlattık. Hayırlı olsun.”dedi

Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  yasaların ve devletin kendilerine sağladığı imkânlar doğrultusunda vatandaşlara, onların yaşamını kolaylaştıracak, güzelleştirecek olan en iyi hizmetleri bulmak, planlamak ve sunmak durumunda olduklarını dile getirdi. Bilal Uludağ, “Belediyeler;  hizmetleri, vatandaşlara en yakın yerlerde ve en uygun yöntemlerle sunarken, engelli, yaşlı, düşkün ve dar gelirlilerin durumuna uygun yöntemler uygular. Sarıçam Kart Projesinde, halkın sosyal durumu, gelir seviyesi ne olursa olsun, vatandaşları tek bir çatı altında birleştiren iki ürün yer almaktadır.  Hem belediyeden yardım desteği alan halkın kullanacağı ‘Sarıçam- Hilal Kart, hem de yine aynı ilçe sınırlarında yaşayan halkın alışverişlerde kullanarak sosyal yardım havuzuna da destek vereceği ön ödemeli Sarıçam Kart “olacak.”diye konuştu.

Yardımın gizliliği ön planda olacak::Bu kart sayesinde yardımın gizliliğinin ön planda olacağını ve ihtiyaç sahiplerinin önceliklerini kendilerinin belirlemesine olanak tanıyacağını anlatan Başkan Uludağ,  şöyle konuştu:

“Sosyal yardım alamayan halkın kart ücreti olmadan indirimli alışverişlerden yararlanabileceği, sanal alışverişlerde güvenle kullanabileceği, üye işyerlerinden ve internetten para yükleme imkanları ile donanmış çağdaş bir ödeme aracı halka sunulacak. İlçe halkı proje sayesinde yaptıkları harcamalarla kendilerine ve belediye ye hiç bir maliyeti olmadan aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesine de katkı sağlayacaktır.

Kart kullanıcıları, harcama yaptıkça her yoksula bir yardım, her öğrenciye destek yapıldığını bilecekler ve aynı zamanda esnafın ticaret hacminin artmasına katkı sağlayacaklar. Yardım alan halk, kendi ihtiyaçlarına göre alışveriş yaparken, kart sahipleri ‘sağ elin verdiğini sol el görmeden’ toplumda rencide olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.”

Taktir edersiniz ki İslam’da yardımlaşma çok önemlidir.Bunun belediye bünyesinde olması ayrı bir mutluluktur.Bizler Hz.Ömer(Ra)  gibi olmamız mümkün değildir.Ancak bir zerre olsun onun yaptığı güzel bir şeyi hayata geçirmek,bir yaşlının,bir yoksulun,bir ihtiyaç sahibinin DUA’sını almak hem bu dünya da hem öbür dünyada bizi kurtaracaktır.

Hz.Ömer (ra) ne yapıyordu?Geceleri evleri dolaşarak, ihtiyacı olanların evlerinin önüne ihtiyaçlarını bırakıyordu.Yoksulların ihtiyacını görüyor hem de hayrı gizli yapıyordu.Tekrardan böyle bir hizmeti Sarıçamlı hemşerilerimize sunduğu  için Başkan Bilal Uludağ’a teşekkür ediyorum.Yoksulun duası,İşallah işlerini rast getirir diyor,saygılar sunuyorum

                                                                                            Sağlıcakla kalın diyorum.

 
Etiketler: Bilal, Uludağ'ı, anlamak, (3),
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri