Yazı Detayı
21 Kasım 2016 - Pazartesi 10:40
 
BİR BİLİNMEZLİK DENKLEMİ
 
 

MHP’nin saygı değer Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ lider koltuğuna oturduğu günden bu güne  çok uzun bir zaman geçti ve bu zaman dilimi içerisinde çok fırtınalar atlattı.

Kaosa gidilecek bütün siyasi krizlerin çözümü noktasında her zaman bir sağduyulu yaklaşımla ulusal bütünlüğü koruyucu, Türk Milletinin huzurunu ve refahını hep ön planda tutan bir tavır almış ve aldığı her kararda bu aziz Millet hep büyük kaosların eşiğinden dönmüştür.

Bu kadar hassas namuslu ve dürüst bir liderin değerini anlamamak sadece bir sözle özetlenebilir;

“Tamamıyla çıkar ve menfaat” aksi takdirde insanlar mademki hep dürüstlükten bahsediyor böylesine eli öpülesi bir lideri nasıl olurda farkına varamaz ki?

Bence bu Millet her şeyin farkında hem de çok iyi farkında sadece insanlar şartlar ve konjonktür gereği kendilerine sunulan ihtiyaçlarını karşılamak adına imkan ve olanakları değerlendirmek adına cazip olandan yana tercih de bulunuyor.

Burada bir üzücü durumda lider bu kadar ülke meselelerine sahip ve koruyucu çözüm odaklı sağduyulu iken liderin altındaki bütün ekip elindeki imkânların ne farkına varabilmiş bir durumda nede bu imkânları ilham kaynağı olan liderlerinin çizgisinde kullanabilmiş bir durumda.

Bir dönem Genel Başkanla yol yürümüş bütün ekipleri inceleyecek olursak liderin can yoldaşı Adana’nın abisi rahmetli Recai YILDIRIM’IN yanında olan ekip rahmetliden sonra ellerindeki güce rağmen çuvallamış bir durumdalar mesela. Tüm teşkilatları aslında hak etmeyen tamamıyla siyasi gücünü paradan ve ABB destekli finans kaynaklarından alarak oturduğu koltuğun hakkını veremeyen bir zihniyete teslim ettikleri teşkilat ise tamamıyla akıllara durgunluk vermekte.

Bir zamanlar Devlet Bey’e ta en baştan karşı çıkmış ve başka siyasi partilere yelken açmış, sonrasında Devlet Beyi’in kanatları altına çeşitli entrikalarla ve ona destek olan kişilerin desteği ile ilçe başkanlıkları görevinde bulunan bütün ekipler Devlet BAHÇELİ’NİN  hem yanında emrinde ve aynı anda karşısında olabiliyor olması aslında yapının tamamıyla çıkarcı ve menfaatçi her an Liderini ve her şeyini satabiliyor olmasını da tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Liderine tamamıyla sadakatinden ödün vermemiş  olan ekipse bu yapılan bütün ihanetlere bir karşılık olarak Genel Başkanından bir hamle bir tavır beklemekteler ve haklılarda ama Genel Başkanı gözlemlediğimizde ise bu kadar yanlışa ihanete ve satışa karşılık adeta taş çatlatırcasına muhataba dahi almıyor soğuk kanlı bir şekilde yoluna devam ediyor.

Aslında bu sessizlik ve sabır açık ve net bir cevap anlamak isteyenlere ama nafile anlasalar zaten o koltuklarda oturmazlar ve gereğini yaparlar.

Vaziyet böyle olunca da Genel Başkanın bu duruşu her tarafı oynayan bu ekibi BİR BİLİNMEZLİK DENKLEMİ içerisinde çaresiz kendi haklarındaki verilecek hükmü beklemekten başka çaresi olmayan hale sokuyor. Bu acayip ekip bir yol bir çıkış aramaya devam ederek siyasetin önünü tıkamaya devam etseler de hazin son yakın. Ben Devlet BAHÇELİNİN bunlarla yol yürüyeceğini , bunlarla değil yol yürümek yan yana bile geleceğini düşünmüyorum.

MUTLAK ZAMAN İŞLEYECEK VE HERKES HAK ETTİĞİNİN KARŞILIĞINI ALACAKTIR.

 
Etiketler: BİR, BİLİNMEZLİK, DENKLEMİ,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri