Yazı Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 10:38
 
Evrenosoğlu’ndan önce kendimizi sorgulamalıyız?
Mahmut ERASLAN
 
 

Kendisinin kitaplı bir resul olduğunu ama peygamber olmadığını, Veli-Resullerden biri olduğunu ve Allah tarafından Türk ırkını tebliğle, irşatla vazifelendirildiğini iddia eden Sahte peygamber olarak bilinen İskender Evrenseloğlu kalp yetmezliği nedeniyle ABD’de 86 yaşında öldü.
Üç bin kişinin katılımı ile cenazesi defnedildi ve ardından tartışma başladı bir sapkın nasıl olurda bu kadar ilgi görür diye…
Adam çakma sahte ama taban bulmuş on binlere ulaşabilmiş!
O peygamberlik iddiasında bulunan bir sahte(kar) ama ciddi bir kitleye ulaşmış kendisine bağlamış, ya siz sahih ve sağlam olduğunu iddia eden ve eleştirenler, sizin etrafınızda kaç kişi var? HU dediğinizde kaç kişi toplanıyor etrafınızda?
Eleştirmek kolay!

Piyasada yüzlerce sahte(kar) ,din istismarcısı Muskacı üfürükçü, rüyasında peygamber tarafından görevlendirildiğini iddia eden on binlerce insanı ardı sıra sürükleyen kişiler var bunların birçoğu hala radyo ve TV’lerde boy göstermeye devam ediyorlar…
Her şeyin sahtesini yapan insan içerisinden sahte şeyhler seyitler peygamberlerde çıkmaya devam ediyor vaka.
Meydanda kimler var siz mi karşı çıktıklarınız mı?
Allah çalışana mı verir yattığı yerden çalışanları eleştirenlere mi?
İlim irfan hikmet sahibi olanlar neredeler?
İslam davetçileri neredeler?
Aklıselim sahibi cemaatler diyanet işleri başkanlığı bu olup bitenlerin farkında değiller mi?
Eğer bu gün sahte peygamberler, şeyhler hocalar, deistler ateistler teröristler taban buluyor kamuoyunu onlar oluşturuyorlarsa onları bir kenara bırakıp kendimizi eleştirmemiz kendimizle yüzleşmemiz gerekmez mi?
Ağıt yakmayı bırakıp ayağa kalmamız gerekmez mi?
Sizin olmadığınız yerde başkaları vardır.
Allah bu dinin sahibidir eğer tebliğ davet işlerini yapar İslam ahlakı ile ahlaklanır tekrar sahalara döner ümmet olma yolunda kardeşliğin tesisi için çalışır gayret edersek ne ala… Aksi takdirde Allah bizim yerimize başka bir kavim getirir ki kaybedenlerden oluruz.

 

Kendiişlerine odaklanan ümmetin birliği için gayret eden liderler, ortaya attıkları itilaflı konularla kafa karıştıran ve ümmeti dağılmasına vesile olan  hocalar, sahte peygamberler  kısacası öne çıkan kitleleri arkalarında sürükleyenlerin tümü Allah’ın hak olan vadi ile karşılaşacaklardır.
 “Her insanı imamı/önderi ile birlikte çağıracağımız gün kimlerin amel defteri sağından verilirse onlar en küçük bir haksızlığa uğramamış olarak amel defterlerini okuyacaklar. Bu dünyada kör olan kimse ahirette de kördür, üstelik iyice yolunu şaşırmıştır.” İsrâ 71-72) ayetler çok açık ve net.
Ey iman edenler! Siz kendinizi düzeltin. Siz doğru yolda olursanız, yoldan sapan kimse size zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman Allah, size yaptıklarınızı haber verecektir. Maide 105
Selam olsun sahada olanlara…
Selam olsun kitap ve sünnete sarılanlara…

 
Etiketler: Evrenosoğlu’ndan, önce, kendimizi, sorgulamalıyız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri