Yazı Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 19:35
 
Farkındayız, görüyoruz ve artık susmuyoruz.
Mahmut ERASLAN
 
 

İslam dünyasının ardından halkının çoğu inançlı ülkelerde başlayan sözde halk ayaklanmalarının küresel dünya heveslilerinin bir oyunu olduğunu da görüyoruz. 

Ve artık susmuyoruz. Tüm gücümüzle haykırıyoruz; çok yakında mağlup olacaksınız ve cehenneme doldurulacaksınız. 
Tüm dünya ile birlikte son zamanda ülkemizde yaşanan ve hem toplumsal değerlerimizi baltalamayı amaçlayan hem de kutsallarımızla dalga geçilen olayların tesadüf olmadığını biliyoruz. 
Adeta aynı torna tezgahında çıkmış gibi her gün bir yenisi gerçekleşen başörtülü kadınlara saldırıların, 
28 Şubatçı kof zihniyetin meclis de yeniden 'had bildirme' seanslarının, 
Meclis kürsüsünden 2. Gezi özlemiyle çağrı yapan milletvekillerinin ayaklanma tehditlerinin, 
Ekonomi bahane edilerek eşlerini, kardeşlerini ve günahsız yavrularını dahi gözümü kırpmadan öldüren insanların halk tarafından infiale neden olan intihar haberlerinin,
Ve farklı şehirlerde, farklı okullarda, farklı hayat görüşüne sahip olduğu bilinen sözde eğitimcilerin çocukların psikolojik ve pedagojik gelişimlerine zarar verecek uygulamalarının, 
Bütün bunların üzerine ABD Adana Konsolosluğu çalışanlarının Cadılar Bayramı'nın ardına sığınarak gerçekleştirdiği provokasyonların farkındayız. 

Kamuoyunun sinir uçlarıyla oynayan ve halkı galeyana getirmeyi amaçlayan bu tür paylaşımların gelişi güzel ve öylesine olmadığını biliyor ve yaşananları kınıyoruz.
İslam dini ve bu toplumun değerlerinin hiçe sayıldığı bu olaylar görmezden gelinecek, basit meseleler değildir.
Kutsallarımızla alay eden şahısların seviyesiz ve ahlaksız paylaşımlarına toplumun tüm kesimlerinden tepki gelince ABD Büyükelçiliği geri adım atmış ve özür dilemiştir. 
Dünyaya kan ve gözyaşından başka bir vaadi olmayan emperyalist güçlerin maaşlı elemanları da elbetteki onlardan farklı düşünecek değiller.  Bu kapsamda meşru zeminde tavrını ortaya koyan ve inançlarımıza yönelik alçak saldırıya tepki gösteren milletimize teşekkür ediyoruz. 
Milletimiz üzerine düşeni yapmıştır. Şimdi sıra yetkili ve etkili makamlardadır. 
Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, toplumun büyük bir kesiminin inançlarıyla dalga geçen bu provokatör insanlar gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakılmak suretiyle adeta ödüllendirilmiştir. 
Milleti tahrik eden, aleni bir şekilde kutsal değerlerimize saldıran bu insanlar sosyal medya aracılığıyla açık bir şekilde suç işlemiştir. 
Dolayısıyla bu suçu işleyen ABD Konsolosluğu çalışanları hak ettikleri cezayı almalıdır. Ancak bu şekilde bundan sonra değerlerimize yapılabilecek saldırıların önüne geçilebilir. Aksi halde bu provokasyonlara her gün bir yenisi eklenecektir.
Provokatörlerin gerekli cezaları almaması ve halkı galeyana getirme çabalarının bundan sonra da devam etmesi durumunda yaşanacakların sorumlusunun kim olacağını da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Tuzun kokmasına müsaade edilmemeli ve gereken bir an önce yapılmalıdır.

 
Etiketler: Farkındayız,, görüyoruz, ve, artık, susmuyoruz., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri