Yazı Detayı
25 Ekim 2016 - Salı 12:30
 
HAYELLERİMİZİ YEL ALDI…!
 
 

Yıllardan bu yana Adana’da ülkücüler hep yokluk ve yoksulluk şartlarıyla vatan sevgisini yaşamış, ömrü kendinden ödün vermek ve bedel ödemeyle geçirmiş kutlu davanın neferleriydiler.

Çilekeş insanların omuzlarında bu günlere gelmiş süreci anlatmaya kalksak inanın bana satırlara sığdıramayacak kadar devleşen hikâyeler çıkar ortaya. Ülkücü ağabeylerimizin bu uğurda feda ettikleri ömürleri, değerli şahsiyetlerle zor ve meşakkatli yollardan geçmiş bir kutlu davanın yolcuları bir şeye inanmışlardı. Bu dava bir gün mutlaka Adana’da yerel anlamda da olsa iktidar olacaktı. Ve bu inancın sonunda MHP Adana’da Büyükşehir ve sekiz ilçe belediyesini kazandı.

Bu kazanım bütün çilekeş Ülkücüleri çok mutlu etti. Artık inancımızın gereği olan davaya, vatana ve yaşadığımız bu topraklara Ülkücü mefkurenin nasıl hizmet yapacağını gösterebilecektik ama gün geçtikçe vaziyetin böyle olmadığını bize yavaş yavaş önce gösterdiler sonra söylediler ve en sonunda da bize bunu acı bir şekilde öğrettiler.

Aslında bu zaferle sonuçlanan seçimlerin bir Ceyhan çıkartması olacağını nereden bilebilirdik ki, Ceyhan’ın davulcusu zurnacısı bile belediyede iş ve konum sahibi olacağını anlamamız fazla sürmedi. Sanki bu Belediye Adana’nın bütün ilçelerini köylerini kapsayan bir belediye değil de sadece Ceyhanlılara geçim kapısı olmuş bir ticarethane hüviyetindeydi.

İyide bu durumu bütün Adanalının hakkının gasp edilmesi değil midir?

Sözlü bu süreci demek ki bir dönemlik “heybeye ne atarsam o kardır” mantığı ile başlatmış ya da hayal aleminde gezerek birkaç büyük proje patlatarak algıyı yönlendirip bir sonra ki seçimi alabileceğini hesap ediyor. En üzüntü veren ise bu süreçte saf ve temiz duygularıyla partisine Adanasına insanına en iyi hizmeti götürme heyecanında olan ülkücülerin bu hayallerini yellerin alması. Bu mantıkla Sözlü ve ekibi emin olsunlar belediyede çalışan personelleri bile kendilerine bir daha asla oy vermeyecekler.

İnsanlar artık o kadar bıkmış, bezmiş ve yıpranmışlar ki sayelerinde MHP’nin bir daha bu coğrafyada seçim kazanma şansı dahi yok olacak yazık.

Bizim hayallerimiz bu değildi bizim tek derdimiz bu ülkenin derdi ile dertlenen sevinci ile sevinen bir babacan yönetim anlayışı ile Adananın sahiplenilmesi idi.

Büyük hayal kırıklığı!

Keşke Milli Şairimiz Mehmet Akif’in şu dizlerini hiç unutmasaydık;

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR

SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR…!

 
Etiketler: HAYELLERİMİZİ, YEL, ALDI…!,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri