Yazı Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 00:23
 
Hukuk ve Siyaset...
 
 

Son dönemlerde bazı MHP’li partililerin ,Adana’da MHP’de belediye başkan aday adayları olduklarını sosyal medya dediğimiz facebooktan duymaktayız.
Öncelikle hayırlı olsun.
Tabi 2014 yerel seçimlerde 1 büyükşehir 8 ilçe belediyesi alınmış bir ADANA var.Ne çabalarla kazanıldığının canlı şahitlerinden biri de benim.Zira o dönemde MHP Adana İl sekreteri idimMHP’nin kazanması için gayret eden vatandaşlarımızla beraber ayrıca İl başkanım ve yönetici arkadaşlarla ve yol arkadaşlarımızla  beraber gece 02.00 ‘larda evlerimize geldik.İlçe ilçe ve köy köy gezdik.Vatandaşlarımızı ikna ederek bu başarıya ulaştık.
Belediyeleri kazandıktan sonra emeğini alanlar olduğu gibi alamayanlarda oldu,kabul.Halen mağduriyeti olanlar da var mı var,kabul.Ancak bizler davamız için mücadele ettik ve samimi olduğumuz için sonuca ulaştık.
Yukarıda belittiğim gibi bugünlerde bazı arkadaşlarımız zımmen ya da açıkça belediye başkan adayı olduklarını söylemekteler.tekrardan hayırlı olsun.
Belediyeyi kazanamadığımız yerlerde SeyhanÇukurova,Yüreğir,Ceyhan,Tufanbe-yli gibi yerlerde aday adayın çıkması normal.Çünki bugünden aday aday olduğunu belirtip çalışmalara başlayacaksın ki aday olduğunda halk seni seçsin ve MHP o yerde seçimi alsın.Buna bir diyeceğim yok.
Ancak mevcut belediye MHP’de olan yerde aday adayı olduğunu söylemek bence MHP’nin yapısına ters.Zira kazanılan yerlerde aday adayı olduğunu söylemek MHP ‘sine zarar getirecektir.Nasıl mı?
Aday adayı olup meydana çıktığında mevcut belediye başkanını zor durumda bırakacaksın.Onu eleştireceksin.Ben yaptım yada daha iyi yaparım diyeceksin.Peki halk ne diyecek.?
Yahu bunlar kendi seçtikleri belediye başkanını beğenmiyorlar.Bir birlerine düşmüşler diyecekler ve 2019 ya da olası 2018 deki yerel seçimlerde oy vermeyecekler.Sonuç hüsran ,ne için dava için mi,hayır şahsi egoların için,peki bu davaya ihanet etmek değil mi?Kim kaybedecek;
1-MHP’si,
2-Aday aday olan arkadaş.Çünki belediye başkanını eleştirerek aday aday olduğunu söylediğinde millet oy vermeyecek ki belediye başkanı aday olsa dahi vatandaş oy vermeyecektir.Bu tecrübe ile sabittir.
3-Bin bir emekle belediyeyi kazanan ve işte çalışan arkadaşlar işten çıkartılacaklar ve işsiz kalacaklar.
4-Davasına samimi olarak inanmış gönüldaşlar.

Bizim düşüncemiz şudur.Aday adayı olduğunu söyleyip vatandaşın kafasını karıştıracaklarına halkın içerinde siyaseten değil gerçekten halk için mücadele edip ayrıca parti içi mücadele yaparak aday olsunlar.Mücadele edeceklerse bu şekilde etsinler.
Ben haksızlığa uğradım deyip her haksızlığa uğradığını iddia edip ki bazı aday adayların haksızlığa uğradığından değil ya şahsi ego ya da belediye başkanlarına şahsi menfatlerini gerçekleştiremediklerinden  aday adayı olduklarını gözlemliyorum ve davam adına üzülüyorum.
Necip milletimiz o kadar uyanık ki kimin ne niyetle siyaset yaptığını bilmektedir.
Tabi burada bence mevcut belediye başkanı varken aynı partili olup da açıkca ya da gizlice aday aday olduğunu söyleyen arkadaşlara o yerin en büyük parti başkanının müdahale edip MHP’sinin geleceği için müdahil olması gerekmektedir.En büyük görev teşkilatlara düşmektedir.Bu arkadaşlar “bak bu şekilde yaparsan seni hiçbir yere aday götermediğim gibi,parti displinine aykırı hareket ettiğinden dolayı ihraç dahi edebilirim” deme iradesini göstermesi gerekmektedir kanaatineyim.Taviz taviz doğurmaktadır.Tabi ki bir partili olarak bunlar benim şahsi görüşlerimdir.Sağlıcakla kalın.

 

 
Etiketler: Hukuk, ve, Siyaset..., ,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri