Yazı Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 14:05
 
İKİ YÜZLÜ AB ve DISSOCIATIVE IDENTITY DISORDER USA
0p.Dr. Fatih KARAYANDI
 
 

Nihayet  uzun süredir beklenilen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın adını daha önce kamuoyu ile paylaştığı "Barış Pınarı" operasyonu başladı. Aslında; Barış Pınarı harekâtı Suriye deki olayları biraz olsun takip eden herkes için gecikmiş bir operasyondur. Çünkü hemen yanı başımızda Fırat’ın doğusunda önce küresel emperyalizmin proje terör örgütü deaş tarafından  etnik bir temizlik yapılan  daha sonrada Abd’nin isim babalığını ve hamiliğini yaptığı  pkk/pyd terör örgütü tarafından demografik yapı değiştirilerek; tek hedefi ülkemizin Güney Doğusunu da içine almak olan ve devamlı yetiştirdiği teröristlerle ülkemizde terör eylemleri gerçekleştiren bir uydu terör devletine, bugüne kadar çoktan müdahale edilmeliydi. Bu müdahale Türkiye Cumhuriyeti devleti için bir meşru müdafaa hakkıdır. BM Antlaşması Madde 51’de "Bu Antlaşmanın hiçbir hükmü, Birleşmiş Milletler üyelerinden birinin silahlı bir saldırıya hedef olması halinde, Güvenlik Konseyi uluslararası barış ve güvenliğin korunması için gerekli önlemleri alıncaya dek, bu üyenin doğal olan bireysel ya da ortak meşru savunma hakkına halel getirmez’’ Denilmektedir.

Yani uzun süredir ülkemizde asker, polis, öğretmen, doktor, sivil, bebek demeden vatandaşlarımızı şehit eden bu terör örgütüne karşı kendimizi savunmak ve terör yuvalarını yıkmak ülkemizin en doğal ve temel hakkıdır. Bunun dışında ülkemizdeki  Suriyeli Mültecilerin kendi ülkelerinde güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri için bu bölgelerin terör örgütlerinden temizlenmesi hem Birleşmiş milletler hem Nato ve hem de AB'nin asli görevlerinden biri olması gerekir. Ama gel gelelim işin aslına baktığımızda; kendi ülkelerindeki birkaç yüz bin  Suriyeli Mülteciye dahi tahammül edemeyen iki yüzlü Avrupa ülkeleri, bizim ülkemizde 4 milyona yakın Suriyelinin kalmasına ve bu Mültecilerden boşalan topraklara da  pyd/pkk terör örgütünün yerleşmesine göz yummakta hatta çanak tutmaktadır. Avrupa kronik hastalığı olan bu ikiyüzlülüğünü de   "İnsan Hakları" "Demokrasi" ve "Özgürlük" gibi kamuflajlarda gizlemeye çalışmaktadır. Hatta deaş’a katılan kendi vatandaşlarını dahi alıp ülkesinde yargılamayacak kadar Suriye’ye sırtını dönen Avrupalılar bugün dost ve kardeş ülke Macaristan haricinde  Barış Pınarı  operasyonunda ülkemizi yalnız bırakmış buda  yetmiyormuş gibi bir de bu operasyonumuza karşı çıkmışlardır. 
Buna şaşırıyor muyuz? 
Tabi ki Hayır. Avrupa yüzyıllardır bu şekilde İKİ YÜZLÜ davrana gelmiştir…
    Ortadoğu’da  akan her damla kandan ve gözyaşından sorumlu olan Abd yönetimi ise herkesi hayretler içinde bırakan açıklamalar yapmaktadır. Öyle ki  Abd başkanı Trump’ın aynı dakikalarda attığı tweetlerinde dahi birbirlerine tezat açıklamalar mevcuttur. Bir yandan Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı olduğunu kabul ederek,  pyd/pkk’yı terör örgütleri listesine almakta diğer yandan da on binlerce Tır son teknoloji silahı bu örgüte  vermektedir. Bunu yaparken bir taraftan deaş’ın yenildiği ve yok edildiğini söylemekte diğer taraftan dan da pyd/pkk’ya deaş ile mücadelesi için bu silahların verildiğini açıklamaktadır.

Bu konuda kişisel önerimiz Twitter yönetiminin Sayın Trump’a özgü olmak üzere 280 karakter sınırını 560 karaktere çıkarmasıdır. Bu durumda belki Sayın Trump birbiriyle çelişen twittler yerine daha KARAKTERLİ açıklamalarda bulunabilir. 

    Sayın Trump ve Abd yönetimi ne yazık ki bu tutum ve açıklamalarıyla Dünya barışına bir katkı koyamamakta ama Dünya Tıp Tarihinde çığır açacak bir durum sergilemektedirler. Klasik bilgi olan Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu yani Halk arasında bilinen ismiyle Çift Kişiliklilik, İngilizcesi ise Dissociative Identity  Disorder  (Multiple Personality Disorder)  olan klinik duruma yeni bir subgrup  örneği sergilemektedirler. Bunu ilk olarak ajansadana.com yazarı olarak ben tespit ederek bu subgruba ‘’ÇİFT KİŞİLİKSİZLİK’’ adını vermek istiyorum. Çünkü aynı konu hakkında Pentagon farklı, Savunma Bakanlığı farklı, Sayın Trump farklı açıklamalarda bulunmakta işin ilginç yanı ise açıklamalarda bulunan kişiler zamanla kendi açıklamalarına zıt fikirler beyan etmektedirler. Bu da tam anlamıyla bu gün bizim tarifini verdiğimiz ‘’ÇİFT KİŞİLİKSİZLİK’’  hastalığına uymaktadır. Adını biz koyduk, tedavisini Psikiyatrist arkadaşlar geliştirir İnşaallah
Fırat’ın Doğusundaki terör örgütlerine karşı yapılan bu haklı  operasyonumuzun Devletimize, Milletimize, mazlum Suriye Halklarına  ve tüm insanlık alemine hayırlara vesile olmasını diler operasyona katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusuna da  Yüce Allahtan Zafer Niyaz ederim.
Sağlıcakla Kalın

 
Etiketler: İKİ, YÜZLÜ, AB, ve, DISSOCIATIVE, IDENTITY, , DISORDER, USA,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri