Yazı Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 11:16
 
Ölü taklidi yapan belediye başkanları!..
Süleyman ÖZIŞIK
 
 

Okurlar, "Aleyhinde yazdığın belediye ve teşkilatlardan cevap geldi mi? Yazılarından sonra bir gelişme yaşandı mı?" diye sorup duruyor.

Kimler hakkında ne yazmışım ve yazdıktan sonra hangi gelişmeler yaşanmış, beraber bir göz atalım:

***

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a:

- Darbeci Semih Terzi'nin baldızı Ayşegül Albayrak'a akıl hocalığı yapan Terzi'nin diğer Fetö'cü akrabası, İBB Hukuk Komisyonu'ndaki görevine devam ediyor. Bu duruma neden göz yumuyor, neden bu Fetö'cü akrabaya dokunmuyorsunuz?

- Fetö üyesi olmak suçundan cezaevinde yatan damadınız Ömer Faruk Kavurmacı'nın İBB'de göreve getirdiği kaç arkadaşı var ve bunlar hangi birimlerde müdür-müdür yardımcısı sıfatıyla görev yapıyor. 

- Fetö'nün talimatı sonrası AK Parti'den istifa eden "taklacı" İdris naim Şahin'in yeğeni Hüseyin Yılmaz İBB İnsan Hakları Müdürü olarak görevine devam ediyor mu? 

- İdris naim Şahin'in, iştirakler başta olmak üzere İBB bünyesinde çalışan başka yakın arkadaş ve akrabaları var mı? Mesela İdris naim Şahin'in korumalığını yapan kişi veya kişiler hangi birimlerde görev yapıyor?

- Zaman Gazetesi'nin eski genel müdürü olan Ekrem Dumanlı'nın korumalığını yapan kişiye belediye bünyesinde görev verildiği doğru mu? "Çocuğumun adını Fetullah" koydum diyerek övünen bu kişi şu anda hangi birimde görev yapıyor? 

- Darbe gecesi, Saraçhane'deki belediye binasını basan darbecilere silahlarını teslim eden kaç güvenlik görevlisi halen aktif görevde? Kamera görüntülerinde en küçük bir direniş göstermeden darbecilere teslim oldukları, hatta yol gösterdikleri görülen bu güvenlik görevlilerini neden makamınızda tebrik edip teşekkür ettiniz?

- O gece, güvenlik koruma müdürü Mehmet Tunç'u arayıp, "Direnmeyin ve silahlarınızı teslim edin" diyen yardımcınız hakkında nasıl bir işlem yaptınız? Daha doğrusu bir işlem yaptınız mı? 

"Erdo - Gone" fotoğrafıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit eden belediyeniz bünyesindeki 1453 Kültür Sanat Dergisi'ni kapattığınızı açıkladınız. 15 Temmuz sonrası işten atılan bu derginin kaç çalışanına yeniden işbaşı yaptırdınız? Bu derginin "gerçek sorumlu"su olan kişi hala aktif olarak bünyenizde çalışıyor mu çalışmıyor mu?

- Bylock kullandıkları gerekçesiyle İSKİ ve iştiraklerde çalışan iki personelinizin işine "mecburen" son verdiniz. Ancak yapmanız gereken bir şey daha vardı. O iki eski personelden birinin babası, diğerinin kayınpederi hala en yakın çalışma arkadaşlarınız olarak görevlerine devam ediyor. Biri danışman olarak, diğeri ise iştiraklerde müdür olarak. Onlara neden dokunmadınız? 

- 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetö ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle işten çıkarılan kaç personeliniz, AKOM'da yeniden işbaşı yaptı? Bu Fetö'cü personelin AKOM'da gizlice işbaşı yapmasına kim onay verdi?

sorularını yöneltmiştim. Ne Topbaş'tan, ne de belediyenin herhangi bir yetkilisinden şu ana kadar bir cevap gelmedi. 

Peki bir gelişme oldu mu?

Oldu tabi, olmaz mı? 

Yazılarım epey moral bozmuş olacak ki belediye çalışanlarının motivasyonunu artırmak için kızlı erkekli eğlenceler tertip edildi! 

5 sandalyeye 7 kişi oturma yarışması düzenlendi. Hareketli müzikler eşliğinde sandalye kapmak için yarışan başı açık ve başı örtülü kızlar erkeklerin, erkekler kızların kucağına oturdu. Kahkaha ve şamata birbirini izledi, kaybolan motivasyonlar itinayla düzeltildi.

Fetö'cü müdürler ve diğer haşhaşi çalışanlar ile ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığını soruyorsanız, olmadı ve belli ki olmayacak...

Bir parantez açalım: 

(Şayet Sayın Kadir Topaş belediye binası içinde kızlı erkekli sandalye kapma yarışması yapılmadığını iddia edecekse, kendisine bu görüntüleri göndermeye hazırım) 

Kapatalım parantezi ve devam edelim. 

***

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'na:

- Cumhurbaşkanı ve şehit yakınları Ankara'da kahır gözyaşları dökerken sen neredeydin?

- Yanına belediyedeki yakın arkadaşlarını alıp 7 Temmuz gecesi gizlice Dalaman'a tatile gidip, 13 Temmuz gecesi yine gizlice İstanbul'a döndün mü?

- Dalaman'da tekne tatili yaparken, milleti keriz yerine koyup, "Haydi millet meydanlara. 15 Temmuz'u unutma, unutturma" şeklinde twitler attın mı atmadın mı?

- Kişi başı 1700 TL tutan uçak yolculuğunun maliyeti kim veya kimler tarafından karşılandı?

- Dalaman'da sizi lüks teknesinde ağırlayan Yusuf Çiftçibaşı'nın Bahçelievler Belediyesi ile herhangi bir çalışması var mı? Belediyeden aldığı herhangi bir ihale var mı yok mu?

diye sormuştum. O gün bugündür başkandan ses yok. Gelişme desen, o da yok!

***

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye:

- Fetö'nün Bursa'daki en önemli finans kaynağı olan Özel Bahar Hastanesi’ne kamu binasını usulsüz şekilde peşkeş çekildi mi?

- 17/25 Aralık sonrası Fetö'nün yayın organlarını belediye bütçesiyle almaya devam ettiniz mi? Fetö'ye bağlı Bugün Gazetesi'ne reklam adı altında büyük paralar aktardınız mı?

- Fetö'nün dersanelerindeki bazı öğrencilere "Sınav birincisi oldu" bahanesiyle belediye bütçesinden son model araba hediye ettiniz mi? 

- Zaman Gazetesi'ne kayyum atandığında, polisle en ön safta çatışan ve sonra yurtdışına kaçarak Pensilvanya'ya giden, Selahattin Sevi'nin kardeşi Aslan Sevi'yi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bile Arge Müdürü olarak çalıştırdınız mı? bu kişi halen bankamatik memuru olarak belediyeden maaş alıyor mu?

- Fetö mensubu olduğu gerekçesiyle görevine son verilen Eski Genel Sekreter Seyfettin Avşar'la olan ilişkiniz nedir? Gittiğiniz her yere onu yanınızda götürüp, "O Fetö'cü değil, siz yanlış biliyorsunuz?" demenizdeki gaye nedir?

- Gürcistan'ın Batum şehrinde Feto'cularla organizasyonlar yapmaya devam ediyor musunuz? Burada Fetö'nün Gürcistan imamı Kemal Hoca ile birlikte hala hangi etkinlikleri düzenliyorsunuz? Bu kişiyle neden irtibatınızı koparamıyorsunuz?

diye sormuştum. Bursa ayağa kalktı ama Başkan Recep Altepe'nin kılı dahi kıpırdamadı. Tek kelam etmediği gibi, iddialarla ilgili bir adım da atmadı.

***

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'a:
 

- Damadınız olan Hacı Bozdağ'ın annesi, Boydak Holding'in hissedarı ve azılı Fetö'cü Boydak ailesinin kızkardeşi Şükran Bozdağ'a, Darıca'da rant sağladığınız doğru mu?

- 2013 ve 2014 yıllarında, "Kayserililer Derneği" diye bir dernek olmamasına rağmen, Şükran Bozdağ'a "Kayserililer Derneği" adı altında Darıca sahilinde standlar verip, Fetö'ye para aktarılmasına göz yumdunuz mu?

- Darıca Gençlerbirliği Futbol Klübü'nün yeni yapılan konaklama ünitelerinin mobilyalarının tamamını nereden temin ettiniz? İstikbal markalı bu mobilyaları 17/25 Aralık'tan sonra Boydak ailesi gönderdi mi, göndermedi mi?

- Damadınız veyahut kızınızdan dolayı sizi suçlayacak değilim çünkü suç bireyseldir. Ancak, 17/25 Aralık tarihinden sonra bile cemaat toplantıları düzenleyen, AK Parti ve Erdoğan aleyhinde çalışmalar yapan damadınızı evinizde aylarca misafir ettiğiniz doğru mu?

- 17/25 Aralık sonrası özel kalem müdürlüğünüze getirdiğiniz kişinin Fetö okullarında eğitim almışlığı var mıdır? Bu kişinin Akın İpek'e ait otelde bilgisayar uzmanı olarak görev yaptığı ve daha önce cemaat evlerinde "Abilik" görevinde bulunduğu doğru mu?

- FEM mezunu olan, İstanbul Üniversitesi'nde okurken Fetö'nün evlerinde kalan, Pikare isimli Fetö dershanesinde çalışan yeğeniniz Harun Nayır'ı hangi kriterlere göre belediye kadrosunda memur statüsüyle göreve başlattınız?

- Çevrenizde ve belediyenizde bu kadar Fetö'cü akrabanız varken, Bilal Gürüç isimli belediye çalışanını Fetö ile ilgili en küçük bir bağlantısı olmamasına rağmen neden açığa aldınız?

diye sormuştum. Bu sorulardan sonra Darıca'da inanılmaz gelişmeler yaşandı. Bay Başkan, 15 temmuz haftasında "Şehirler ve Kültürler Buluşuyor" festivali yaptı. Saz, caz, şarkı, türkü, horon, halay zeybek oyunları eşliğinde kurtlar döküldü. 

Bununla da yetinmeyen Başkan, 15 Temmuz Şehitleri'ne saygı duymadığını ilan eden, "Ben köprüde linç edilen askerlerin yasını tutuyorum" diyen 16 yaşındaki sanatçı Aleyna Tilki'yi festival sahnesine çıkaracağını ilan etti. 

Millet duruma isyan edip ortalığı ayağa kaldırınca konseri iptal etti, "Biz değil, Bilecikliler Derneği getirmek istemişti" diyerek işi pişkinliğe vurdu. 

Ha, az kalsın unutuyordum!

Bundan bir ay önce "Şüpheli müşteki" sıfatıyla savcılığa çağrılan ve ifade veren Bay Başkan, bu meselenin gündem olmaması için orada burada, "Süleyman Özışık'a dava açtım" demeye başladı.

İnşallah; Allah'ım, inşallah dava açmıştır diye dua ediyorum. 

Çünkü o dava sayesinde, Şükrü Karabacak'ın Fetö'cülere, 17/25 Aralık'tan sonra rant sağladığını ve para aktardığını resmi belge ile ispat etmiş olacağım. Ve bunu mahkeme huzurunda bizzat kendisi itiraf edecek!

***

Bitirmeden önce...

Önümüzdeki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan diğer rezillikleri gündeme getireceğiz. Sonrasında Adana ve Balıkesir İl Teşkilatı ile Balıkesir'in 6 Eylül İlçesi'ndeki şaşırtıcı gelişmeleri yazacağız. 

Yazdıktan sonra oralarda nasıl bir gelişme olacak, bakıp göreceğiz!

 
Etiketler: Ölü, taklidi, yapan, belediye, başkanları!..,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Kendi dışkısını yiyen Prof!..
Farklı bir çözüm daha var...
Bizim esnafımız ABD'den beter!
AKP Bank!..
Bütün AK Partililer yargılanacak!
Şimdi böyle mi olduk Tatanka'm?
Bu sorunları Süleyman Soylu çözer!
Bana kızan CHP'liler burada mı?
Bu iki mesele sıkıntı oluşturur!
CHP'yi en iyi anlatan fıkra!..
Dün de ittiniz, bugün hala itsiniz!
Akşenerin sonu... Heüüvvv heüüüvvv
Kafanız basmıyor mu?
Şu Süleymancılar meselesi...
Uçan mühür!..
İnce'den çok büyük iddia!
İnce'ye konuşan eski AK Partili'yi biliyorum!
Açılın, Perinçek geliyor!
Erdoğan'ı yargılayacak mısın?
Erdoğan gitsin mi diyorsun?
AK Parti listesi iş yapar mı?
Yapma Muharrem Bey!
Bilge Adam'a bir sorum var!
Bunu ancak CHP başarabilirdi!..
Bülent Arınç'ın dönüşü....
Abidik gubidik işler...
Fetö bunların içine ruhunu üflemiş!
Kanuni salakmış!
İnsanımsı köşe yazarı...
Allah'sız zalimin zulmüne karşı...
Aklıma takılan üç soru
İçerideki Burseya Dağı!..
CHP Kurultayı'ndaki ilginçlikler
Afrin'de sivil katliam var!
O bayrak oraya boşuna dikilmedi
Milletvekillerine gönderilen ihanet mektubu
Gönderin bu itleri Afrin'e...
Korku ve zafer
O maddeye neden itiraz ettim?
O'nu neden destekliyoruz?
Mescid-i Aksa yakın zamanda yıkılacak!
Ben bir Kudüs yapıp geleceğim
Swift kodlu dekont tuzağı!..
CHP 5 yıl sonra iktidar olacak!
Erdoğan Atatürk'çü mü oldu?
Bylock ve Fetö mağdurları
Doların ve Meral Akşener'in yükselişi!
Kahraman Can Dündar mı demiştiniz?
Neden istifa etmiyorlar?
İstifalar ve AK Parti eriyor mu?
Kasım ayında ne olacak?
Bay joistik!..
İnsansız Kara Aracı...
Vize ve rest
Bu olayların canlı şahidiyim
İstifalar ve yalanlar...
MTV zammı ve iki açıklama örneği
Ders kitaplarında Fetö izleri...
Süleyman Soylu'ya açık tehdit!
Erdoğan kimlerden bahsediyor?
O askerleri ben linç ettim!..
Tüküreyim festivalinize!..
Kadir Topbaş'a sorularım var!
Kılıçdaroğlu o gece nereye gitti?
Kılıçdaroğlu'nun masumları, Tayyip'in köpekleri...
Nereden nereye...
Kılıçdaoğlu yeni bir darbe bekliyor mu?
Yeni bir darbe girişimi olabilir mi?
Gerçek Fetö mağdurları nasıl aklanacak?
Bırak git artık Kadir Topbaş!
Erdoğan Reis'e ihanet etti!
Pelikan, penguen, gergedan...
FETÖ'yü tahliye edecek misiniz?
Ölü soyguncusu Fetöcüler!
AK Parti'de temizlik operasyonu başlıyor!
Hayaller Malkoçoğlu, gerçekler Kılıçdaroğlu!
Zafere hazırlanın!
CHP'liler kripto AK Partili mi?
Aslında dünyanın anayasasını değiştireceğiz!
Demokrasi nöbetleri yeniden başlamalı...
Tek adamsa tek adam!
O artık koyu bir evetçi!
Mollalar İran'a!.. Yallah Arabistan'a...
Cahil, eğitimsiz AKP'liler!
Aysel ve Bahçeli...
Pardon, Meclis iradesi mi dediniz?
Bu sistem mi diktatörlük getirecek?
Bülent Arınç'a cevap
Reina katliamcısını kim dövdü?
Vekillerin ısırılmazlığı yok muydu?
Beylik silahı...
Atatürk döneminde neden çokomel üretilmedi?
Son bir çarpışma bizi bekliyor
Ya batacağız, ya çıkacağız!
Mazlumun umut ışığının adıdır Türkiye..
Halep'ten sonrası Ankara!..
Bir mağduriyet hikayesi...
Bize düşen görev...
Utanın, utanın!
Bu saldırı kimin işi?
AK Parti kendi ayağına sıkıyor!
Kılıçdaroğlu Atatürk'ten intikam alıyor!
Labiciktirin!
Yeni darbenin provasını yaptılar!
Öcalan ve Gülen idam edilebilir mi?
Atatürk uzaylı mıydı?
Darısı Demirtaş'ın başına...
Türkiye'nin yolunu açan adam!
Fetöcüler göreve geri mi dönüyor?
İkinci darbeyi yaşıyoruz!
Terör örgütünün medyası susturulamaz!
Erken seçime hazırlanın!
Türkiye'ye gireceklermiş!
Sülo terörist avlar, Selo mal mal bakar!
Fetö mağdurları nasıl aklanacak?
Bize böyle medya lazım...
Bize nasıl adamlar lazım?
Fetö'cü dostlarını koruyan AK Partililer!
Adana Temizlik Şirketleri