Yazı Detayı
18 Kasım 2016 - Cuma 10:35
 
ROL KESMEYE DEVAM
 
 

Geçmişten bu güne Ülkücü hareket çok badireler atlattı, çok entrikalar yaşadı. Zamanın içerisinde adeta bir film şeridi gibi seyrettiğimiz bu kutlu ve anlamlı birliktelik aslında 1980 sonrasında çok büyük yaralar almaya başladı. Samimiyetsizlik, vefasızlık nerden geldiğini ve ne için mücadele ettiğini bilmez insanlarla çoğalmaya başladı yapı aslında.

Türkiye için olmazsa olmaz bir misyon olan Ülkücü Hareket maalesef artık büyük açmazlarla kendisini içe kapanık bir hale getirmiş. Bu açmazlardan en başta geleni de herkes Ülkücü ama biat etmeye gelince herkes gereğinden fazla sorgucu, itaatsiz ve çalmadan oynayan bir ruh haline girmiş.

Hal vaziyet böyle olunca insan kendisini ve inandığı değerleri sorgulamaya başlıyor.

Baktığınızda gördüğümüz tablo bu güne kadar ki yaşamında hayat çizgisinde asla zikzaklar olmamış entrikalar çözmüş ama asla insanların umudunu çalmamış bir sürü insana büyük haksızlıklar yapılmış. Buna karşılık ise aslında hak etmemelerine rağmen gereğinden fazla itibar ve değer verilmiş bir sürü Ülkücü kisvesi adı altında başka başka insanlar türemiş.

Namuslu dürüst sözü güvenilir bir lider olarak Devlet BAHÇELİ gibi bir adamla yol arkadaşlığını üslenmiş bir Adana ekibi var. Bu ekibin aslında Devlet BAHÇELİ tarafından her zaman tüm teşkilatların arasında her zaman ayrıcalığı olmasının sebebine gelince Rahmetli Recai YILDIRIM’DI. Recai YILDIRIM harbi dava adamıydı Adana’nın yol başçısı idi. Devlet beyin asla geri çevirmediği bir ADAMDI bu aslında Adana için büyük bir ayrıcalıktı.

Rahmetlinin en büyük özelliği kriz yönetebilmekti. İnsanları kanatlarının arasına alıp babacan  bir tavırla sahiplenmekti  şimdi yok artık ve Adana’nın aslında kaybettiği yer burası oldu. Recai YILDIRIM tandanslı bu ekip ise YILDIRIM sonrası teşkilatları kontrol altında tutamadı kısa zamanda dağılmaya başlandı ve en sonunda il başkanlığı da elden gidince ortaya şu sonuç çıktı;

Yeni gelen ekip Rahmetliyle bağı bağlantısı olan herkesi ezmeye başladı bunu da elde edilen ABB ve 8 belediye üzerinden yapmaya başladılar bu hezimetin altında ise herkes kaldı.

Şimdi artık Adana da görevi devralan yeni ekipte çuvallamaya başladı.

İnsanları gereğinden fazla yıprattıkları için işin içerisinden çıkamaz oldular. Bu karışıklıktan istifade etmek isteyen eski ekip yani Sözlü ve yalakalarının karşısında durumdan fırsat çıkarabilmek için artık kendilerince rol kesmeye başladılar.

Peki bu rolü millete nasıl yutturdular?

“Devlet Beyle Parti Genel Merkezinde bir görüşme yaptık, Genel Başkan her şeyin farkında bu işi ancak siz düzeltirsiniz gidin Adana’yı düzeltin diye bize Görev verdi”  diyerek!

YILDIRIM sonrası bütün gücünü yitiren bu ekip şimdi çıktı piyasaya ve aslında durumdan vazife çıkarabilmek için bu hamleyi yapmaya çalıştığını insanların yediğini düşünüyor. Gittikleri her yerde Hüseyin Sözlü’nün Adana’yı bitirdiğini anlatırken aslında Adana’yı kendi yazdıkları delegeyle Sözlü’ye teslim ettiklerini unutuyorlar.

Bu nasıl bir iştir?

Bu günlerde o ekip aslında kendi içlerindeki açmazları ve dargınlıkların üzerini kapatarak eski dostlarla bir arada pozları veriyorlar. Geçmişte hatta daha düne kadar kaybettikleri İl Kongresinde karşılarında yer alanlarla aynı safta buluşuyorlar.

Yemekler düzenleyip objektiflere şirin pozlar veriyorlar.

Şimdi bu tarz hamlelerle bu yola çıkan arkadaşlara sormak istiyorum.

Devlet Bey’imi yutturuyorsunuz yoksa Sözlü ve avenesini oyalayıp surda bir gedik mi açmaya çalışıyorsunuz?

Bence bu eski ekip aynanın karşısına geçip önce kendilerini bir sorgulamalı.

“Bu Büyük Lider bize ne istedik te bu güne kadar vermedi ve biz aslında önce gönülleri fetih edemediğimiz için burnumuzun dikine başımıza buyruk insanlara kulp taktığımız için kaybettik” diyerek kendilerini bir iç muhasebeye sokmalılar.

Yeni sayfa açmaktansa hala rol kesmeye devam ederek insanları enayi yerine koyuyorlar. O zaman bundan sonra şuna da hazırlıklı olacaklar;

Mademki bu şekilde hamlelere devam edecekler insanlarında artık bir şekilde bu kurulan oyuna uyandıklarını da hesaba alacaklar. Yani Devlet Bey’in yanında kaybettikleri itibarı bu söylemlerle elde etmeye çalıştıklarını kimsenin yemediğini ve daha da samimiyetsiz bulduğunu görecekler. Bundan sonraki günlerde daha net yazılarla siz okurlarımıza hitap edeceğimizi  duyuruyoruz buradan bizi takipte kalın.

 
Etiketler: ROL, KESMEYE, DEVAM, ,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri