Yazı Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 13:05
 
Sadakat mi? Denge mi?
Oğuz MEMİŞ
 
 

Uzun zamandır düşünüyorum kendi kendime ve bazan öfkeleniyorum bazan sinirleniyorum sonra biz nerede hata yaptık yada hata yapan bizmiydikki Ülkücü harekette yaşanan bu vefasızlıklar yaşandı diyorum ve ortaya bir sonuç çıkıyor nihayetinde insan önce kendi muhasebesini yapabilmeliki mantıklı ve hakkaniyetli bir sonuç çıkarabilsin.

Biz Ülkücü camia olarak aslında sorgulamamız gereken tek bir şey var biz gercekten liderine karşı  "SADAKATLİMİYİZ" bu hususta herkes kendisini bir muhasebeye çekip en azından kendisine karşı samimi olabilmeli olamıyorsa bence bu ikilem bir Ülkücü tavrı asla olamaz ben Ülkücüyüm ve tavır adamıyım demeylede olmuyor bu işler. 

Ülkücü önce Liderine sonrada yol arkadaşlarına karşı en zor şartkarda bile samimi duygular ile bağlı olan kişidir. 
Buna örnek göstereceğimiz bir sürü insan var aramızda samimiyetinden asla endişe dahi etmeyeceğimiz birde işine gelmediğinde liderini tanımayan ve davanın varlığına dahi inanmayan belden aşağı vurup duran.

İnsanın şahsi menfaatleri ihtirasları kısaca dünyevi ne beklentisi varsa bunları elde etmek için bukalemun gibi ihtiraslarını kamufle edip her seyi duyup görüp bilip ama ne hikmetse hiç bir sekilde tavır koymayarak sessiz ama sosyal medyada görüntü vererek pozisyon belirleyenlerin geliştirdiği "DENGE" siyaseti var. Bu denge siyaseti aslinda işleri bu kadar karmaşıklaştıran yegane sebeptir. Siyaseti bilende bilmeyende hep denge siyaseti yapmaya çalışıyor ve hal böyle olunca ortaya anlamsız bir sessizlik çıkıyor.

Ancak bu dengeci arkadaşlar her şeyden haberdar olmalarına rağmen sadece kıyıda köşede fısıltı yaparak gününü geçiren muhteremler bu denge siyaseti yüzünden kaybedilmiş bir Belediye ve işten çıkarılan binlerce gariban Ülkücü için konuşmak tavır almak onun hakkını savunmaktan bile uzak durmayı siyasetinin malzemesi yapmaktan hiç çekinmiyorlar.!

Olan Ülkücü garibanlara olmuş kimin umurunda ?

Ülkücüye diyorum çünkü işinden çıkarılanların alayı hep Ülkücü olduğu için ve bunada hiç ses çıkarılmıyorsa önce sinirleniyorum sonrada üzülüyorum ezilen yine her zamanki gibi Ülkücüler diye nefesim kesiliyor göğsüm daralıyor anlıyacağınız psikoloji darman dağın!

Biraz sitemli ve öfkeli bir ruh haliyle ilk yazımızı kaleme aldık. Bu yüzden daha önemli ve derin konuları önümüzde ki günlerde buradan dilimiz döndüğünce kimseye haksızlık yapmadan doğruları Ajansadana'dan sizlerle paylaşmaya bundan sonra devam edeceğiz... 

 
Etiketler: Sadakat, mi?, Denge, mi?, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri