Yazı Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 11:28
 
Sayın Dr.Devlet Bahçeli'yi Anlamak
 
 

Sevgili okurlarım tekrardan merhaba,

Öncelikle Ortadoğu yazarı Cemal ENGİNYURT beye “Devlet BAHÇELİ’yi Anlamamak” adlı yazısından dolayı tebrik ediyor,bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.Bu yazıdan esinlenerek de iş bu yazıyı kaleme alıyoruz.

Bu köşe yazımızdan klavyemizin yazdığı kadar Sayın Dr.Devlet Bahçeli’yi son yıllarda yapmış olduğu hamlelerinde “vatanını,milletini,devletini” ne kadar çok düşündüğünü elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Biz değerlendirmeyi yaparken AKP iktidarı açısından değil MHP açısından olayları değerlendireceğiz.

Yılardan beri terör konusunda Sayın Devlet Bahçeli bey’in AKP iktidarını hep desteklediğini görmekteyiz.İç politikada yanlış olan şeyleri hep eleştirmiş,doğru olanları söylemiştir.Ancak 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonraki ki özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonraki AKP iktidarını açıkca desteklemesi bir çok çevrelerin taktirini almasına karşılık bir çok çevre tarafından da eleştirilmiş ve hatta bazı kişilerin MHP’den ayrılıp başka parti kurmasına kadar girmiştir.

Ancak yaşanan her olayda görüyoruz ki Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ sürekli haklı çıkmaktadır.
 
" 2010 ,12 Eylül Anayasa referandumun da hayır verelim, Yargı birilerinin eline teslim edilirse bedeli ağır olur" dedi ve geleceği gördü.HSYK seçimlerini kazanan güruh ülkenin başına ne çoraplar ördü.O kadar ki 15 Temmuz Darbe girişiminde yaşadık.4.500’e yakın hakim ve savcı FETÖ’cü çıktı.Hatta FETÖCÜ hakim ve savcıları tutuklayan daha sonra da bylokcu hakim oldukları tesbit edilenleri gördük.

 "Çözüm süreci ihanettir, akil adamlar da bu ihanetin yol başlarıdır" dediğin de haklıydı.Hatta o kadar iftira atıldı ki MHP’nin terörden beslendiği söylendi.Ne oldu sonunda yüzlerce şehit verdik ve çözüm sürecinde hiçbir gelişme olmadı.Yine çözüm sürecinde Barzani ve Şivan Perver ile Diyarbakır’da dostluk pozu verirken Devlet beyİ" Barzani Türkiye'yi her an satacaktır, bu peşmergeye fazla itibar vermeyin, Devlet protokolü uygulamayın" seslenişine,Sayın BAHÇELİ Kürt düşmanı olarak söylendi.Sonra ne mi oldu?Barzani güneydoğumuzda Kürt Devleti kurmak için referandum yaptı ve başımıza az kalsın bela oluyordu..
 
 ABD de tutuklu olan şarlatana´(Reza Zarrab) güvenmeyin, yarın anlaşır ve konuşursa oralara gitmeyin. Sizi koruyacak savcı bulamazsınız" açıklamasını bile kulak ardı edildi.Bugün gelinen nokta da olayı o kadar ileri götürdüler ki artık bu olayda Türkiyey’yi yargılamaya kalkmaktadırlar.
 
açılmıştır.Düşmanlar, 15 Temmuz darbesini başaramamanın acısıyla Türkiye'yi her yönden köşeye sıkıştırmaya çalışmaktadırlar.MHP,dış politika ve terörle mücadele de Ak Parti Hükümetinin ve Devletin yanındayız" diyor, oysa bir kısım insanlar yine Sayın Bahçeli’yi anlamak istememektedirler.Saray MHP’yi teslim almış , dün söylenenlerin bu gün tamamen tersinin yapıldığını söylemektedirler.

Oysa ne diyor sayın Bahçeli.”ÖNCE ÜLKEM ve MİLLETİM ,SONRA PARTİM ve BEN” Bu söz öyle rasgele söylenmiş bir laf değildir,anlayana.Sağlıcakla kalın.

 
Etiketler: Sayın, Dr.Devlet, Bahçeli'yi, Anlamak,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri