Yazı Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 12:56
 
Sessiz bekleyiş...!
Oğuz MEMİŞ
 
 

Geçtiğimiz yıllarda 2014 yerel seçimleri MHP adayı Sayın Hüseyin SÖZLÜ kazanmıştı şahsım ve inandığım Davam adına bizler için büyük bir kazanımdı.

Bir önceki dönemde Sayın Aytaç DURAK ile belediyeyi kazanmıştık ama sonrasında belediye tam bir cadı kazanına döndü. Sayın Durak’ın yıllarca Adana yerel siyasetinde birçok partinin bayrağı altında başkanlık yapmış olması onunda başını döndürdü ve kendisini partiler üstü bir kişilik olarak görmesi siyasi hayatının sonlanmasına vesile oldu.

Buradan olup bitenleri tekrar ve uzun uzun yazmaya gerek yok tüm Adanalılar dönen bütün dolapların oynanan oyunların ve de entrikaların farkındaydı…

Akabinde MHP ile Sayın Durak yolları ayırdı ve Belediye başkan adayı olarak Sayın Hüseyin SÖZLÜ aday gösterildi. Yoğun bir tempo ile Dağ bayır demeksizin köy kasaba ve mahalleler karış karış gezilerek şahsımın ve de Tüm Ülkücülerin ortak çalışması ile Adana Büyükşehir Belediyesi Ülkü Ocaklı bir başkan tarafından kazanılmıştı. Artık Ülkücüler iş sahibi ekmek sahibi olacaktı hak edende etmeyende Sayın Sözlü’ye Yalakalık edende sonrasında onu satıp sırt çevirip Zeydan KARALAR’A tabiri caizse kul köle olanlarda hepsi alayı iş ve mevki makam sahibi oldu.

Sonuç olarak basiretsizlerde çapsızlarda satanlarda ihanet ederek bizi söylemlerimizde yanıltmayarak haklı çıkardılar.

Olan yine bizim Ülkücü Gardaş bacı dediklerimize oldu biz Belediyeyi kaybederken aklımız başımıza geldi ama artık yapacak bir şey yoktu Ülkücü Gardaşım ve Bacım zaten bedelini işten çıkarılarak ödemişti.

Geride kalanlara bir şey olmasa bari temennilerimizden başkada bir şey bizim elimizden gelmiyordu Mağdur olmuştu artık Ülkücüler ve tek yapabildikleri yasal hakkı olan mahkemeye baş vurup itiraz etmekti ve öyle yaptılar.

Bu arada Belediyenin 169 Trilyonluk borçlanma yetkisi gündemdeydi ve birileri tarafından masaya yatırılarak Belediye meclisinde CUMHUR İTTİFAKININ oylarıyla onaylandı. Bizler vatandaş olarak ve de partililer olarak reddedilecek olarak biliyorduk ancak son anda bütçe onaylandı.

Karşılığında ortalıkta bir sürü laf söz dolaştı artık kimse işten çıkarılmayacaktı çıkarılanlar geri görevine iade edilecekti ama öyle değilmiş vaziyet sonrasında 500’ün üzerinde daha işçi çıkarıldı yine Ülkücü mağdur edildi yani olmadı.

Şimdi sessiz bir şekilde Ülkücü mağdurlar kendileri hakkında mahkemenin vereceği hükmü bekliyor. Bu arada tek dertleri işe geri dönebilmek ve evlerine ekmek götürebilmek olanlar mahkemenin olumsuz karar vermesi yada Belediyenin kötü niyet tazminatı ile bu kararı bertaraf etmesi halinde ne yapacaklar sessizce bekleniyor.

Bence mahkeme sonrası böyle bir karar çıkarsa Tufan olur ve insanların bu kadar haksızlığa uğrayıp sonrasında boynunu büküp evine gidip bu defteri kapatacağını düşünen varsa bence yanılıyor bu süreci hep beraber görüp yaşayacağız.

 
Etiketler: Sessiz, bekleyiş...!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri