Yazı Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 12:11
 
Siz Bizden misiniz?
Mahmut ERASLAN
 
 

Ülkemize sığınan savaş mağduru Suriyelilere ev ve işyerlerini ederinin iki üç katı kiraya verenler, bir yevmiyenin yarısına kaçak işçi çalıştıranlar, çalıştırdığı insanlara ücretini ödemeyenler, Elâzığ depreminin ardından başta ev kiraları olmak üzere birçok ürüne zam yapanlar…
Korona virüsü sebebiyle önlem alınması için önerilen temizlik malzemeleri maske kolonya gibi yine birçok ürüne kat kat zam yapanlar hangi ülkenin hangi inanca mensup insanları?
Aldatan kim aldanan kim?
Yaşadığımız her acıdan kendilerine mutluluk çıkaran çıkarcı fırsatçı hastalıklı bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Yaşanabilecek daha büyük bir afet ve sonrasında olabilecekleri şimdiden öngörmek ve önlem almak zorundayız.
Devletin denetleme mekanizması daha seri hareket etmeli bu hasta ruhlara fırsat verilmemelidir.
İslam hukukunu hiçe sayan/ İslam karşıtlarına çok fazla diyeceğim bir şey yok ama kendilerini Müslüman olarak görenlere hatırlatmak umarım fayda verir; Hz. Muhammed “bizi aldatan bizden değildir buyuruyor”
İbadetleri ihmal eden kendi çıkarları doğrultusunda her yolu mubah gören haksız kazanç sağlayan görevini kötüye kullanan yalan haber yapan tartıda hile yapan Allah’ın yasakladıklarını yaygınlaştırmaya çalışan insanları aldatanlara sesleniyorum gerçekten siz bizden misiniz?
Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan portakal çiçeği karnavalının iptali için talebimizi ve tavrımızı ortaya koyduk. Portakal çiçeği karnavalı korona virüs sebebiyle iptal edildi. Sahneye yine bizimkiler(!) çıktı.
Neden her şeye karşı çıkıyor insanların yaşam tarzı ve tercihlerine müdahale ediyor özgürlüklerini kısıtlıyorsunuz diye soruyorlar?
Ben portakal çiçeği karnavalı iptal edilsin derken yurt dışından katılımcıları işaret ediyor taşıyıcı olabilirler diye uyarıyor bu bir risktir diyorum.
O halde Cuma ’ya da gidilmesin diyorlar(!) Kıyas edilen şeylere bakar üzerinde düşünür müsünüz?
Dünya canın derdine düşmüş sınır kapılarını kapatmış tedbir alıyor bizimkiler yurt dışından turist bekliyor(!)

Karnavalın yapılacağı yurt içi ve yurt dışından misafirlerin ağırlanacağı büyük bir alan her türlü eğlence dans insanların iç içe olacağı risk taşıyan bir ortam, Bir diğeri kapalı temiz bir ortam, üstelik elleri ağzı burnu yüzü ve ayaklarını yıkamış tertemiz abdestli ve ibadet için gelen insanlar.
Keşke hırsızlara arsızlara sarhoşlara eşcinsellere gösterdiğiniz nezaket onların harama olan özlem özgürlük taleplerine saygı duyduğunuz kadar bizimde duygu düşünce yaşam tarzı ve tercihlerimize biraz saygı duyup anlayış gösterebilseydiniz. 
Rakı festivali portakal çiçeği karnavalı gibi toplumu ifsat eden sözde etkinlikleri organize eden bu şehir üzerinde hesap yapanlardan daha çok bizden bildiklerimiz feryat figan ediyor anlaşılır gibi değil.
Biz nelere neden karşı çıktığımızı izah ediyor itiraz ettiğimiz şeyleri medeni bir şekilde dile getiriyor kamuoyu ile paylaşıyoruz son kararı devletin yetkili makamları veriyor. 
Rakı festivali portakal karnavalı gibi özünde toplumu ifsat olan bu etkinlikleri organize eden bizi ayartan (hoca siyasetçi bürokrat tüccar gazeteci…) bizi aldatanlara karşı bizim duruşumuz ve duamız şudur: “Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver ahirette de iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.” (Bakara, 201)

 
Etiketler: Siz, Bizden, misiniz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri