Yazı Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 12:02
 
Yoldaş Ülküdaş el elemi yoksa...!
 
 

Uzun zamandır gündemi meşgul eden yeni parti en sonunda kuruldu.

 Meral Akşener’in vaat ettiği partinin içerisinde kurucu üyelerin arasında çok renkli simalar ve farklı dünya görüşüne sahip insanlar var.

Bu farklılıkların olabileceğini şahsen biz algılayabiliyorduk. Meral Akşener’in yanında boy gösteren sevgili Ümit Özdağ zaman zaman kamuoyunu bilgilendirmek adına bu kurulacak partinin Ülkücü bir parti olmayacağının altını çiziyor olması dikkatimizi çekmişti. Bu açıklamalardan daha öncesinde zaman zaman sohbetlerimizde dile getirdiğimiz bir husus vardı.

MHP’nin liderlik koltuğuna kesinlikle Meral Akşener’in oturacağı inancına sahip Adana’da birçok isim vardı ve bu konuda oldukça iddialı söylemlerde bulunuyorlardı.

 O isimlere şu soru yöneltilmişti?

“Olurda bir gün Meral Hanım bir başka siyasi parti kurmaya kalkarsa ve dahası kurarsa ne yaparsınız?”

Bu soruya cevap olarak bu sözde ÜLKÜCÜ isimler;

“Asla böyle bir şey olamaz mümkün değil olması halinde bizim duracağımız yer bellidir”

Şimdi parti kuruldu adı bile kondu ve bu partinin içerisinde kuruculuğunu yapan en başta da dedim ya, renkli ve farklı dünya görüşleri olan simalar var. Amacımız tek tek isim yazmak değil örnekleme yapacak olursak;

CHP den (Aytuğ Atıcı) gibi simalar…

DYP ANAP gibi eski siyasi figüranlar…

“Allah Müslüman mıdır” diye soru soran (Ruhat Mengü'nün) olduğu bu yapılanmada  ben bir Ülkücü olarak sormazmıyım size Ey MHP’li ve Eskimeyen Ülkücüler;

“Ne iş, nasıl olacak şimdi hani kurmazdı, kursa da biz yokuz” diyordunuz yoksa sizde mi yoldaş moduna girip onların size Ülküdaş demesiyle el elemi olacaksınız?

Yazacak daha bir sürü isim ve şahıslar var yeni partide aslında. MHP lideri Devlet BAHÇELİ'den yakınıp yerden yere vurarak hakaretler ederek muhalefet yapanlar gittiğiniz yolu da kurduğunuz partiyi de hep beraber göreceğiz.

Ben şahsen kim nereye gitmiş nereden gelmiş kimin ardına düşmüş onun polemiğin de değilim. Ortaya kalıbını koyarak ülkücülükten ölçü koyup konuşan Ülkü devlerinin nerede duracağını merakla bekliyorum.

Zaten varlıklarıyla MHP’ye bir katkı sağlayamayıp siyasetten geçinenler yerini buldu.

Yoldaş-Ülküdaş el ele hayırlı işler!

 
Etiketler: Yoldaş, Ülküdaş, el, elemi, yoksa...!,
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri