Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 09:53
 
IHH'dan 10 Aralık günü DEV YARDIM organizasyonu!
Yaşam Haberi
IHH'dan 10 Aralık günü DEV YARDIM organizasyonu!

İHH tüm Türkiye genelinde 10 Aralık’ta Suriye’ye yönelik yapılacak büyük bir yardım organizasyonu öncesi Adana İHH İl dernek binasından organizasyonu yapan yardım dernek başkanları ve temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 


Adana iHH il başkanı Mahmut Eraslan, İHH Genel başkanımız Bülent Yıldırım’ın işaret ettiği üzere 10 Aralık’ta “Büyük bir organizasyonla Suriye’deki hak ihlallerini gündeme getireceğiz. Bu çerçevede Türkiye’nin her tarafında dünyanın birçok yerinde Suriye’ye ve insanlığa duyarlı, yetimleri, mültecileri, evsizleri, hapishanelerdeki kadınları, işkence gören kadınları, çocukları, erkekleri düşünen herkesi bu projeye davet edeceğiz. Yardımlar toplayacağız. Tırlar yola çıkacak. Büyük bir basın toplantısı yapacağız. Bu basın toplantısına birçok sivil toplum kuruluşu katılacak. Hem yardım göndereceğiz hem de medyada gündem oluşturacağız. “Suriyeli çocukların eğitim, sağlık ve gıdaya ulaşabilme haklarını, hapishanelerde işkence gören kadınların yaşam ve hürriyet hakkını gündeme getireceğiz.

 


Suriye’de çadırda yaşayanlar için daha güvenli olan briket evlerin yanı sıra yatak, battaniye, Soba, giyim gıda ve hijyen vb malzemeleri savaşa mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız dedi.

 


İHH İl Başkanı Mahmut Eraslan; “ Bugün İHH olarak yardım derneklerimiz ile bir araya geldik amacımız birlikte iş yapmak iş birliğimizi güçlendirmektir, bununla birlikte Siyasi partiler, iş insanları, STK’lar ziyaret ederek işbirliği ve dayanışmayı sürdüreceğiz.
Toplantıya,Hayrat Neşriyat Kadir Yöndemli, Hayrat Yardım derneği Sami Açılkan, Siyer Araştırma Derneği, Sinan Konuk, Umut Kervanı Abidin Serin, İnsan Vakfı Hacı Mehmet kaya, SEVDER Metin Doğru Yol, Yedi Başak, Mehmet Coşkun, Kalem Vakfı Mahmut Büyük, İNFAKDER Fatih Samur, Köprü yardımlaşma Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Hatay Der Mustafa Uslu, katıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri