Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 15:20
 
Adana'da 480 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı
Adana'da 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Kent genelinde 480 bin öğrenci ders başı yaptı. Türkiye genelinde 18 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ders başı yaparken Adana'da ise 480 bin öğrenci ve 28 bin 138 öğretmen, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemini karşıladı.
Eğitim Haberi
Adana'da 480 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

Adana'da eğitim öğretim döneminin ikinci yarısı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın katıldığı törenle başladı.
Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okumasıyla başladı.
Vali Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, başta Afrin olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde şehit düşen kahramanlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve millete başsağlığı diledi.


2017-2018 eğitim öğretim 2. yarı yılının herkese hayırlı olmasını dileyen Demirtaş, "15 günlük tatilin ardından Adana'da ilk, orta ve lisede 480 bin öğrenci, 29 bin öğretmen bugün yeniden ders başı yaptı. Okulunuza ve arkadaşlarınıza yeniden başlamanın heyecanını dönemin tamamına yayarak hedeflediğiniz tüm başarıları kazanacağınıza yürekten inanıyorum." dedi.
Eğitim ve öğretimin, bireyin tüm hayatı boyunda gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zeka ve yeteneklerin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreç olduğunu vurgulayan Demirtaş, şöyle konuştu:


"Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirebilmek eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Bu önemli süreçte ilköğretimden yüksek öğretime kadar tüm öğrencilerimizin sosyal, zihinsel ve duygusal yönden öğrenim hayatlarının sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin sağlanmasında idarecilerimizin öğretmenlerimizin ve velilerimizin üzerine önemli görevler düşmektedir. En başta eğitimin saç ayağı olan okul, öğrenci ve veli işbirliği mutlaka sağlanmalıdır. Değerler eğitimini müfredatta yazan iki kelime olmaktan mutlaka çıkarmalıyız. Sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve misafirperverlik gibi değerleri çocuklarımızın davranışlarında somutlaştırmalıyız. Bilinmelidir ki, milletimizin bekası, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasıyla ve değerlerine, tarihine, bayrağına, vatanına bağlı nesillerin yetiştirilmesi ile mümkündür. "
İl Milli Eğitim Müdür Turan Akpınar da öğrencilerin bugün ders başı yaptığını hatırlatarak, 2'nci dönemin öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olmasını diledi.
Programa, kent protokolü ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri