Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 15:16
 
Adana'da fark oluşturacak HEDİYELİK EŞYA hizmeti...
Ekonomi Haberi
Adana'da fark oluşturacak HEDİYELİK EŞYA hizmeti...

Adana'da yerli ve yabancı turistlerin kentten ayrılırken yanlarında götürebilecekleri hediyelik eşya sayısının arttırılması gerektiğini belirten İçmimar Tahir Şahin, "Biz girişimciler olarak, Adana'mızı anlatan hediyelik eşyaların arttırılması için tasarım çalışmalarımızı başlattık" dedi.

 

 

Türkiye'deki tüm illerin kendilerine özel hediyelik eşya çeşitlerinin olduğunu ve bu sektörün, kent ekonomisi açısından da önemli yer tuttuğunu ifade eden Lacivert Design firması sahibi İçmimar Tahir Şahin, "Tarihi ve doğal güzellikleriyle, kültür turizminde de önemli bir yere sahip olan Adana'mızın, dünyada halen kullanılabilen eski köprüsü Taşköprü, Tepebağ Höyüğü, tıp alanında çığır açan Lokman Hekim'in ölümsüzlük iksirinin formülünü elinden düşürdüğü Misis Köprüsü, Varda Köprüsü, kaleler ve her yıl önemli sayıda turist çeken Varda Köprüsü gibi değerleri var. Bu kültürel değerlerin tanıtımı ve turistlerin hediyelik eşya sıkıntısını çözebilmek için uzman kadromuzla, tasarım çalışmalarımızı başlattık. Yakın zamanda, Adana'mıza özel hediyelik eşyaları üreterek, kent ekonomisine katkı sağlayacağız" dedi.

 

 

Hediyelik eşyaların sayılarının artırılarak, kentin tanıtımın artırılması konusunda ve istihdam oluşturulması yönünde birçok çalışmanın yapılabileceğini ifade eden İçmimar Tahir Şahin, "Her tarafı tarih kokan kentimize gelen yabancıların götürebilecekleri çok fazla hediyelik eşyamız yok. Biz de Lacivert Design olarak, bu boşluğu doldurmak ve kent ekonomisine katkı koymak için start verdi. Hediyelik eşya çeşitliliğinin artması, istihdam konusunda da kentimize önemli katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

 

 

İçmimar Şahin, Taşköprü'nün yapım çalışmalarının başladığını ve çok kısa süre içerisinde seri üretime geçileceğini de kaydetti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri