Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:11
 
Adana İHH iftar etkinliğinde buluştu.
Kültür Haberi
Adana İHH iftar etkinliğinde buluştu.

TV A Haber Müdürü Kurtuluş Kılınç'ın sunumunu   yaptığı iftar programı DSİ Seyhan Eğitim tesislerinde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Etkinlikte Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Adalet, iyilik ve merhametten yana olan bir grup insanın öncülüğünde 2008 yılında kurulan ADYAR İnsani yardım alanında tüm mazlumların sesi ve nefesi olan İHH ile ortak protokol imzalayarak dünyadaki büyük iyilik kervanına katılmış oldu. Kurulduğumuz günden bu güne kadar hiçbir mazlumun din, mezhep, dil, ırk ve siyasi tercihlerini sormadan sorgulamadan tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve ihtiyaçları olan yardımları ulaştırmaya çalıştık. Doğal afet savaş ve yoksullukların olduğu coğrafyalarda yetimhaneler, sağlık merkezleri, kütüphaneler mescitler, su kuyuları, aş evleri, katarakt ameliyatları, barınma giyim yardımları ile…

 

 

Başta Adana’da yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz olmak üzere 120 ülkede on binlerce insana ulaşmanın Adana’dan hayır sahiplerimizin yardımlarını ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık yaşamaya devam ediyoruz. 11 yıldır ADYAR Olarak sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerimizi bu günden sonra Adana İHH olarak devam ettireceğiz.Siz iyilikten yana olan hayır sahibi dostlarımızın destekleri ile yani veren el ile alan eli buluşturmaya mazlumların yüzlerinin gülmesi için sorumluluk bilinci ile çalışmaya devam edeceğiz.Biz biliyoruz ki kişiye çalıştığının karşılığı vardır ve peygamberimizin o meşhur sözleri kulaklarımızı çınlatmaktadır “Ey kızım Fatıma! Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap.

 

 

Bize düşen kulluk vazifemizi yerine getirmek.

Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun. Bir işte yorulduğunuz vakit bir başka iş ile yorulun ilahi buyruk doğrultusunda çalışarak gayret etmektir. Biz inanıyoruz ki yetim gülerse dünya güler. Ve biz biliyoruz ki Allah iyilik yapanları sever dedi.

İftar etkinliğine Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Gül demet Sarı, AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Prof. Dr. Asım Yapıcı, Doç. Dr. M. Mansur Gökcan, Prof. Dr. Aykut Gül, Adana Gençlik Merkezi Koordinatör Müdürü Mehmet Tosun, Dernekler İl Müdürü Recep Kurtoğlu, Nevzat Ardıç, Sait Özdemir, Yusuf Ziya Öter, STK temsilcileri, öğretmen, öğrenci, kent protokolü, öğretim üyeleri, akademik ve idari personel ile iş adamları katıldı.

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri