Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 14:03
 
AK Parti'den kan bağışı...
Yaşam Haberi
AK Parti'den kan bağışı...

AK Parti Adana İl Teşkilatı, pandemi sürecinde kan stokları azalan Türk Kızılay'a kan bağışında bulundu.

AK Parti Adana İl Kadın Kolları, Türk Kızılayı Adana İl Başkanlığı ile ortaklaşa 'Bir kan üç can kurtarır' sloganıyla kan bağışı kampanyası başlattı. Barajyolu'ndaki Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kampanyaya AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şahin Çetin ile AK Parti Teşkilatları katıldı.  

 


Kan vererek hayat kurtarmanın önemine vurgu yapan Başkan Mehmet Ay, AK Parti Teşkilatlarının yanı sıra tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti. Kampanyanın 15 Temmuz'a kadar devam edeceğini de belirten Başkan Ay, AK Parti Teşkilatları olarak toplam bin ünite kan bağışında bulunmayı hedeflediklerini söyledi.   


AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, salgın nedeniyle azalan kan stoklarına destek olmak amacıyla bağışta bulunduklarını söyledi.  

 


Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, AK Parti teşkilatlarına duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Topluma örnek olacak bu davranışın iyiliği ve güzelliği büyütme konusunda önemli katkı sağlayacağını belirten Başkan Saygılı, İl Başkanı Mehmet Ay ile Sevil Can'a birer teşekkür plaketi takdim etti. Ayrıca, Barajyolu'ndaki Gençlik Parkı, İnönü Parkı, Çakmak Caddesi ve İstasyon Meydanı'ndaki merkez şubesinin yanı sıra yayla ve ilçelerdeki Kızılay noktalarında kan bağışının yapıldığı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri