google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 10:16
 
AK Parti'den kongrede SOSYAL MESAFE eleştirisine cevap!
Siyaset Haberi
AK Parti'den kongrede SOSYAL MESAFE eleştirisine cevap!

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti kongresinde koronavirüs salgınıyla mücadelede kurallara uyulmadığı iddiasına "Yatay çekimden ötürü alan dar olarak görünüyor ve kalabalık iç içe geçmiş gibi yansıyor" diye yanıt verdi.


AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün Ankara'da düzenlenen 7'nci Olağan Büyük Kongre'de koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlama ve kurallara uyulmadığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

 

 

Haber Global'in yayınında konuşan Özkan, "Siz de takdir edersiniz ki; oradaki yatay çekimi dikkate aldığınız zaman, 1 kilometrelik alanda insanlar adeta üst üste binmiş gibi görünüyor. Oysa ki; o kalabalığın içinde bulunduğunuz zaman orada çok da küçümsenmeyecek bir mesafe var. Yani ben orada yatay bir kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum. İnanın su içmek için zaruret haricinde hiçbir şekilde teşkilat mensuplarımızın maske, mesafe, temizlik kurallarına riayetsizlik göstermediğinin altını çizmek lazım. Bu konuda bir hassasiyet vardı" dedi.

 

 

"İl kongresi sonrası vaka artışı olmadı"

 

Özkan, il kongrelerinde de tüm tedbirlerin alındığını belirterek, kongre yapılan bütün illerde Covid-19 vaka sayılarını çıkarttıklarını ve herhangi bir artış gözlemlemediklerini söyledi.Özkan, "Bu anlamda göreceksiniz önümüzdeki 1 haftalık süreçte yine gözlemlenecektir Türkiye genelinde vaka artışında herhangi bir değişiklik olmayacağını göreceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri