Haber Detayı
06 Kasım 2020 - Cuma 09:58
 
Aski’de ÜMİT AYGÜL’ÜN ayak sesleri…!
Gündem Haberi
Aski’de ÜMİT AYGÜL’ÜN ayak sesleri…!

Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ’de çok ciddi değişimlerin olacağı gündeme bomba gibi düşerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın özellikle Genel Müdürlük makamı için çok önemli bir ismi tercih etmesi bekleniyor…

 

 

ÜMİT AYGÜL YENİ GENEL MÜDÜR MÜ OLUYOR ?

 

Zeydan Karalar dönemi ASKİ’nin en popüler ismi olarak ön plana çıkan Mali Hizmetler Daire Başkanı ÜMİT AYGÜL’ün yakın bir zaman da ASKİ’nin yeni Genel Müdürü olarak atanması bekleniyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yeğeni olduğu iddia edilen AYGÜL, bu göreve getirilmesi için gün sayıyor…

 

 

EN BAŞARILI BÜROKRAT

 

Zeydan Karalar döneminde başarılı çalışmaları ve kıvrak zekasıyla ön plana çıkan ÜMİT AYGÜL özellikle ASKİ gibi sıcak paranın döndüğü bir kurumda idarecilik yeteneğini ustaca kullanarak olması muhtemel birçok krizinde önüne geçmiş bir isim. Aygül’ün ASKİ’nin Genel Müdürlük makamı için biçilmiş kaftan olduğunu dile getiren ASKİ çalışanları ve Adanalılar bu anlamda Zeydan Karalar’ın vereceği kararın çok yerinde olacağının önemle altını çiziyorlar.

 

 

CHP ÖRGÜTÜ ARKASINDA

 

Ümit Aygül isminin CHP içinde de önemli bir detek bulduğu gözlemlenirken, gerek Karataş’lı olması ve gerekse CHP’li bir aile ve çevreden gelmesi bu anlamda önemli faktör olarak ön plana çıkıyor. Zeydan Karalar’ın bu görevlendirmeyi yaparken Parti örgütlerinin de desteğini alması yönünden Ümit Aygül ismine sıcak baktığı ASKİ içerisinde konuşuluyor.

 

 

PARAYI USTACA YÖNETİYOR

 

Ümit Aygül isminin Genel Müdürlük için isminin geçmesine en önemli neden ise, Zeydan Karalar döneminde ASKİ’nin hem Mal ve hizmet alımına hem de bu hizmetlerin para ödemelerine bakan tek yetkili olması gösteriliyor. ASKİ’den alacaklı olan firmalar ile oldukça samimi bir ilişki içinde olan Aygül’ün bu ilişkileri sayesinde ASKİ’nin bütçesini ustaca yönetmesi yeni alınacak mal ve hizmet alımlarında oldukça seçici ve tanıdık firmalarla çalışması Genel Müdürlük yolunda başardığı üstün hizmetler olarak puan hanesine artı olarak yazılıyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri