google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 15:05
 
Avukat Fatih Kürşat Mert'ten EMSAL bir beraat başarısı...!
Yaşam Haberi
Avukat Fatih Kürşat Mert'ten EMSAL bir beraat başarısı...!

Adana’nın sevilen sayılan avukatlarından Fatih Kürşat Mert, geçen yıl Sarıçam İlçesi Buruk Mahallesi’nde yanlış adres cinayetini dedektif gibi araştırarak tutuklu bulunan müvekkili Ali Özgören’i BERAAT ettirdi.

 

2018 yılı 26 Aralık tarihinde Buruk Beldesinde meydana gelen olayda alacak tahsilatı yapmak istedikleri A.O’nun evini karıştırarak tutuklu sanık Ali Özgören’in evine baskın düzenlemişler, bunun neticesinde Erkan K., Bilal K. ve Soner D., alacakları olduğu iddia ederek tacizde bulunmuşlardı.

 

 

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ali Özgeren, evde bulunan tabancasını çekip rastgele ateş etti.  Açılan ateş sonucu yaralanan Erkan K. olay yerinde hayatını kaybederken yaralanan, Bilal K. ve Soner D. hastaneye kaldırılmış, Olayda silahı kullanan Ali Özgören de cinayetten 10 gün sonra kendisi teslim olmuş tutuklanmıştı.

 

FATİH KÜRŞAT MERT'TEN DEDEKTİF GİBİ SAVUNMA!

 

Cinayet davasının görüldüğü mahkeme de Ali Özgören’in Avukatın Fatih Kürşad Mert o gün araçta cezaevi firarisi bir şahsın olduğunu ve bu şahsın olayda yaralananlardan birinin kişinin kardeşi olduğunu ortaya çıkarttı. Olayda kullanılan araçta cezaevi firarisi şahsın parmak izlerinin bulunduğunu mahkemeye sunan sanık avukatı bu şahsın olaydan sonra kendi isteği ile giderek Cezaevine teslim olduğunu ve sanki olayda hiç olmamış gibi bir kurgunun işletilmek istendiğini söyledi. Mahkeme başkanının konuyu diğer zanlılara sorması sonucunda ise o şahsın orada olduğu ikrar edildi. Bu samut gerçeğin ortaya çıkması sonrasında olayın planlı ve tasarlanmış bir eylem olduğu yanlışlıkla evine girdikleri Ali Özgeren’in alacaklı olduklarını iddia ettikleri şahısla karıştırıp meskun mahalde eylem yaptıkları ve bu eylemede bir cezaevi firarisi üzerinden yapmak suretiyle kamufle etme niyetlerinin olduğu şüphesi ortaya çıktı.

 

 

ÖZGÖREN'İ ÖNCE TAHLİYE SONRADA BERAAT ETTİRDİ!

 

Avukat Fatih Kürşat Mert, Buruk Beldesinde 26 Aralık 2018 tarihinde çıkan olayı dedektif gibi çalışıp, müvekkili Ali Özgören’in  nefsi müdafaa yaptığı ortaya çıkartarak önce tahliye ettirdi ardından yapılan duruşmalar sonucunda ise Ali Özgören'i beraat ettirerek vbelkide son yılların en EMSAL KARARINI aldıran AVUKAT olarak kayıtlara geçti... 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri