Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 10:48
 
Azim Group’tan enflasyonla mücadeleye tam destek
Ekonomi Haberi
Azim Group’tan enflasyonla mücadeleye tam destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında şirketlerden istediği yüzde 10 oranında indirim çağrısına, Azim Group anında yanıt verdi. Enflasyonla mücadele için elini taşın altına koyan un sektörünün lider isimlerinden Azim Group, iç piyasada un fiyatlarında yüzde 10 indirim uygulayacaklarını açıkladı.

 

 

‘ÖNCE MİLLET, ÖNCE MEMLEKET DİYORUZ’

Azim Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İlhan, ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nı indirimlerle destekliyoruz’ diyerek, Bakan Albayrak'ın açıkladığı programa katkıda bulunacaklarını bildirdi. İlhan, un fiyatlarına yüzde 10’luk uyguladıkları indirimle ekmeklik unun çuvalını 85 TL’ye çektiklerini duyurdu. ‘Önce millet, önce memleket’ diyen Orhan İlhan, şunları kaydetti" Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan Enflasyon ile Topyekün Mücadele Programı için uzun yıllardır un sektöründe var alan yerli ve milli markamız Azim Un başta olmak üzere diğer un markalarımıza iç piyasada indirim yapmaya başladık. Enflasyonla etkili ve sürdürülebilir bir mücadele için verimli üretim, israfı önleme yolunda gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Zira Azim Group olarak uzun yıllardır ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde yatırım yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz. "

‘HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ’

İlhan, açıklamasını şöyle sürdürdü " Son dönemde memleketimizin karşı karşıya bulunduğu  sıkıntılı günlerin üstesinden hep birlikte gelebileceğimize inanıyoruz. Bu bağlamda, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan "Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı"nı un firmalarımızda yapacağımız indirimlerle destekliyoruz. Azim Group olarak, enflasyonla mücadelede devletimize ve halkımıza her türlü desteği vermeye hazırız.",

‘FIRINCILAR VE VATANDAŞ RAHAT OLSUN’

Un fiyatına yaptığı yüzde 10’luk indirimle iç piyasaya sunmaya başladıklarını açıklayan İlhan, "Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da gündeme gelen ekmeğe zam konusu umarım attığımız adım ile rafa kalkar, fırıncılar ve halkımıza da rahat bir nefes aldırır" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri