Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 20:16
 
BAY Zeydan zorda... Mülkiye Müfettişleri soruşturma için Adana'da!
Gündem Haberi
BAY Zeydan zorda... Mülkiye Müfettişleri soruşturma için Adana'da!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde imar ve ihale dosyaları İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği 3 Mülkiye Müfettişi tarafından inceleme alındı.

 

İçişleri Bakanlığı’na ulaşan ihbarları incelemek üzere Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Mülkiye Müfettişlerinin önceliği 21-B maddesi ile verilen ihaleler ve imar dosyaları olduğu öğrenildi. BŞB Başkanı Zeydan Karalar’ın Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde mania bölgesinde bazı binalara verilen iskan dosyaları da inceleme konusu arasında. Adana Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasıyla ilgili dosyada masada. Müfettişler, Adana Emniyet Müdürlüğü binasının son 6 katının yıkılmak zorunda bırakıldığı süreçte aynı bölgede özel inşaatlara nasıl iskan belgesi verildiğini derinlemesine araştırıyor. Emniyet Müdürlüğü binasının 6 katının yıkılması devlete yaklaşık 6,5 milyon liraya mal olmuştu.

 

Bu inceleme neticesinde devletin kasasından çıkan 6,5 milyon liralık yıkım parası o dönemin Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ilgili bürokratlara zimmet olarak çıkması ve konunun yargıya intikal etmesi muhtemel sonuç olacak.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yerleşen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri bazı resmi kurumlardan yardımcı eleman istedi.

 

ÖDEMELER DE MERCEK ALTINDA

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin belediye ile iş yapan müteahhit ve esnafla ilgili ödeme dosyaları da müfettişlerce inceleniyor.Mülkiye Müfettişleri Mali Hizmet Daire Başkanlığı’nın müteahhit ve diğer alacaklılara ödemelerin nasıl yapıldığını ilgili bürokratlara sormaya başladı.Ayrıca icra dosyalarına yapılan itirazlar inceleniyor. Belediyenin bazı icra dosyalarına itiraz ederek kurumu inkar tazminatı ödeyerek zarara uğrattıkları iddiaları araştırılıyor.

 

21-B İHALE DOSYALARI MÜFETTİŞLERİN MASASINDA

 

Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra bazı işlerin açık ihale yönteminden kaçınarak adrese teslim olarak bilinen 21-B maddesinden verildiğini dosyalar üzerinden inceleyen müfettişlerin çok uzun süre Adana’da kalacakları öğrenildi.

 

EMNİYET KOM ŞUBE BAZI İHALE DOSYALARINI ALDI

 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlar Müdürlüğü (KOM) ekipleri geçtiğimiz hafta Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bazı ihale dosyalarını aldı. Soruşturmaya konu ihale dosyalarının hangi işler ve kimlerle ilgili olduğu henüz öğrenilemedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri