Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 14:13
 
Bir İMAR HİKAYESİ... Serdar Seyhan ve BAY ZEYDAN...!
Yerel Haberi
Bir İMAR HİKAYESİ... Serdar Seyhan ve BAY ZEYDAN...!


Kamuoyunda RTÜK arsası olarak bilinen Atatürk Caddesi üzerindeki 3 bin 365 metrekarelik arsanın imar düzenlemesinin şoku henüz atlatılamamışken gündeme bomba gibi bir iddia daha düştü. Gazeteci Ali Pekmezci konuyu gündeme getirirken konunun muhatabı olan her iki CHP'li ismede ölümcül sorular sorarak ciddi bir konuyu Adana kamuoyunun gündemine taşımış oldu...

 

Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar ile CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan‘ın arası bir imar dosyasından ötürü açıldı mı? Serdar Seyhan, Karalar’ın başkanlık etmediği bir meclis oturumunda 20 dönümlük bir alana 1.6 yoğunluk verilmesi sağlandı mı? 

 

Konunun daha iyi anlaşılabilirliği açısından her iki isme sorular yönelterek gazetecilik görevimizi yerine getirelim: 

 

Sayın Serdar Seyhan, Real civarındaki 0.15 yoğunluklu bir arsanın sahibi ile yoğunluğun artırılması amacıyla hiç bir araya geldiniz mi?


Yaklaşık 20 dönümlük arsanın sahibi sizden yoğunluk artırımında talebinde bulunup 1.6 olmasını istedi mi? 
İddia doğru ise konuyu Büyükşehir nezdinde takip ettiniz mi, Başkan Zeydan Karalar’la talep noktasında hiç görüştünüz mü, bilgilendirdiniz mi? 


Ortada bir talep var ise yasallık-olabirlik boyutu hangi aşamadaydı? 


Son Büyükşehir Belediye Meclis toplantısından önceki toplantıda bu konuyu gündeme alındı mı, meclisten geçti mi, destek oldunuz mu?


O meclise Zeydan Karalar’ın başkanlık etmemesi bir tamamen bir tesadüf olabilir mi? 


Yine iddialar doğru ise yaşanan bu gelişme nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı ile aranızda herhangi bir tartışma ya da gerginlik yaşandı mı? 


Bu sorulara gerek CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan gerek BŞB Başkanı Zeydan Karalar cevap verebilir. Sorumlu gazetecilik gereği, gelecek cevabı noktasına virgülüne dokunmadan yayımlayacağımızı taahhüt ediyoruz.

 

KAYNAK : WWW.OBJEKTİFA.COM

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, İMAR, HİKAYESİ..., Serdar, Seyhan, ve, BAY, ZEYDAN...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri