Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 19:01
 
Bozdoğan Aşireti Büyükşehir Tiyatro salonunda bir araya geldi
Kültür Haberi
Bozdoğan Aşireti Büyükşehir Tiyatro salonunda bir araya geldi

Çukurova’Da yaşayan ve Türkiye’nin en büyük Türkmen ailesi olan Bozdoğan Aşireti mensupları, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda bir araya geldiler. Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, MHP Çukurova Belediye Başkan Aday adayı Mete ŞAHİN, MHP Karataş Belediye başkan aday adayı Ayfun KAPLAN, AK Parti Seyhan Belediye meclis üyesi aday adayı Mustafa BOZDOĞAN, MHP Seyhan Belediye başkan aday adayı Şeyhmus UÇAR,  tarihçi Cezmi YURTSEVER ve Adana eski İl Kültür Müdürü Veysel Erdem BOZDOĞAN ile çok sayıda Bozdoğan aşireti üyesi katıldı.

 

 

Saygı duruşu ve Okunan İstiklal Marşının ardından Lütfiye KARAMUT tarafından açılış konuşması yapılan toplantıda, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ konuşma yaparak Bozdoğan ailesinin çok büyük bir aile olduğunu ve Türkmen Boyları içerisinde çok  önemli bir yere sahip olduğunu söyledi ve Aydın, Kahramanmaraş, Andırın, Osmaniye, Dörtyol, İskenderun, Erzin, Kadirli, Kozan, Ceyhan, Yumurtalık bölgelerinden gelen misafirlere teşekkür etti.

 

 

Toplantıda söz alan Tarihçi Yazar Cezmi YURTSEVER, Bozdoğanların Tarihini slayt eşliğinde anlattı.  Ardından söz alan Veysel Erdem BOZDOĞAN ise Bozdoğanların Çukurova’daki yerleşimlerini anlattı.

 

 

Toplantıda oy birliği ile Bozdoğan Derneği kurulması kararlaştırıldı. Aile fotoğrafının çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.


 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri