Haber Detayı
02 Ekim 2021 - Cumartesi 13:10
 
Bu resimdekilerin hepsi Mahkemelik!
Asayiş Haberi
Bu resimdekilerin hepsi Mahkemelik!

Ceyhan'da belediyeye yönelik düzenlenen operasyonda aralarında mazbatası iptal edilen seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar, mevcut Belediye Başkanı Hülya Erdem, Başkan Yardımcısı, Belediye personelleri, İş insanları ve Müteahhitleri kapsayan davanın üçüncü celse duruşması yapıldı.

 

Davayı 1. Ağır Ceza Reisi yönetti. 10.20 sıralarında başlayan duruşmada Müteahit Serkan Akıtıcı, ardından Nurettin Bozkurt dinlendi. Müştekilerin konuşmasının ardından avukatların müvekkilleri hakkında savunmalarını yaptığı değerlendirildi. 15.00’da duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, 16:00 da kararı açıkladı. Ceyhan Belediye eski Başkanı Kadir Aydır’ın ev hapsinin kaldırılmasına, bir sonraki duruşmanın 14 Ocak 2022 tarihine gün verildiği öğrenildi.

 

Adliye önünde Kadir Aydar'ı bekleyen sevenleri, Aydar'ı görünce sevinç çığlıkları atarak omuzlara aldılar. Alkışlarla karşılanan Kadir Aydar, ailesine ve partililerine sarılarak sevincini paylaştı.

 

ERDEM VE EŞİ DE YARGI ÖNÜNDE 

 

Milli Emlak’ta ‘belgede sahtecilik’ yöntemiyle yapılan bir dolandırıcılık olayı mercek altına alındı. Cumhuriyet savcısı, devlet memurlarının soruşturulması için düğmeye bastı. 

 

Olayın yaşandığı Batı Emlak’ta müdür yardımcılığı görevini, daha önce, Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Evrakta Sahtecilik” suçlamasıyla 1 yıl 3 ay ceza alan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in eşi E. E. yapıyor. Dolandırıcılık iddiasında adı geçen ve kendini Valilik personeli olarak tanıtan Özlem Y.’nin Hazine arazileriyle ilgili bilgileri E.E.’den aldığı ileri sürülüyor.

 

Bunun yanısıra Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem de görevden el çektirilen eski Başkan Kadir Aydar‘ın da sanığı olduğu davada yargılananlar arasında. 

 

Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmalarda kendisinden Ceyhanspor’a yardım adı altında rüşvet istendiğini ileri süren müteahhit Nurettin Bozkurt, “İşlerimin hallolması için o dönemde Ceyhan Belediyespor Başkanlığını da yapan Başkan Yardımcısı Hülya Erdem bana aracı olarak geliyordu. ” iddiasında bulunmuştu.

 

ZEYDAN'IN DA İDDİANAMESİ BEKLENİYOR 

 

BŞB Başkanı Zeydan Karalar’ın Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği ve usulsüz olduğu ileri sürülen bir arsa satışı yüzünden savcılıkça iddianame hazırlanıyor. 

 

İçişleri Bakanlığı’nın 1 Aralık 2020 tarih ve 21287 sayılı yazısıyla gönderilen dosyada, İçişleri Bakanının 11 Haziran 2020 tarih Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığının 2020/133 sayılı soruşturma izni verilmesi kararı çıkmıştı. Bu soruşturmanın ardından hazırlanmakta olan iddianamenin son aşamasına geldiği öğrenildi. 

 

İddianamenin kabulü halinde yargılanacak isimler: 

 

Zeydan Karalar, Ulaş Toros, Bayram Bilgin, Turan Yılmaz, Düzgün Sevgili, Hüseyin Başçı, İlker Dönmez, Orhan Tuma ve Teoman Urhan. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, resimdekilerin, hepsi, Mahkemelik!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri