Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 15:10
 
CHP'li Mustafa Tunç'tan Erol Mütercimler'e sert tepki!
Siyaset Haberi
CHP'li Mustafa Tunç'tan Erol Mütercimler'e sert tepki!

Seyhan Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tunç, Erol Mütercimler’in bir televizyon kanalında İmam Hatip Okullarından mezun olanlar hakkında yaptığı konuşmanın yakışıksız olduğunu söyledi. Tunç, ‘’Türkiye şimdiye kadar hep kutuplaşmalardan kaybetti. Erol Mütercimlerin açıklamasını yakışıksız buluyorum’’ dedi.


ONLARDA BİZİM İÇİMİZDEN


Erol Mütercimler’in bir televizyon kanalında İmam Hatip Okullarından mezun olanlar hakkında, ‘’O İmam Hatip okullarından mezun olanlar karşımıza cinsi sapık ve sahtekar olarak çıkıyor’’ sözlerine Seyhan Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tunç’tan tepki geldi. Tunç, ‘’Mütecimlerin tv ekranında sarf ettiği sözler çok talihsiz ve yakışıksız oldu. İmam Hatip Lisesinde okuyan öğrenciler bu toplumun içinden yani bizim içimizden çıkıyor.  Hiç kimse oradan mezun olanları ‘Cinsi sapık-sahtekar’ olarak yaftalayamaz. Erol Müterecimler’in bu konuşmasından dolayı başta İmam Hatip Okullarından mezun olanlardan ve Türkiye kamuoyundan özür dilemesi gerekiyor’’ dedi.


BU ANLAYIŞ YÜZÜNDEN KAYBEDİYORUZ


Eğitimin özgürce yapılması gerektiğini savunan Mustafa Tunç, ‘’İsteyen kolejle gider isteyen İmam Hatip Lisesine. Buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur zaten yıllardır bu kutuplaşmalardan dolayı ülke olarak çok şey kaybediyoruz. CHP yıllardır kutuplaşmanın he zaman karşısında olmuştur ve hep birlikteliği savunmuştur. Birileri çıkıp İmam Hatip’te okuyanlar hakkında hakarete varacak açıklamalarda bulunarak kimseyi ötekileştiremez. Bu çağda bu zihniyeti kesinlikle kabul etmiyorum ve kınıyorum’’ diye konuştu.


MOZAİKLER DİYARI


Seyhan Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tunç, Türkiye’nin konumu gereği mozaikler diyarı olduğunu vurguladı. Tunç, ‘’Ülkemiz konumu itibariyle tam anlamıyla mozaikler diyarıdır. Türkü, Kürdü, Çerkez’i, Laz’ı ile asırlardır bir arada yaşamaktadır. Bu ülkede din özgürlüğü var ve isteyen istediği şekilde dinini yaşayabilir. Kimse kimsenin bu özgürlüğüne karışamaz aynı zamanda buna hakkı da yoktur. İmam Hatip Lisesinden mezun olan kardeşlerimizin bu toplumda başarılı işlere imza attığı da bilinmekte’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri