google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:31
 
CHP İl’de değişim sürüyor
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı bilgilendirme toplantısında parti içi iletişimi güçlendirmek için her ay bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi
Siyaset Haberi
CHP İl’de değişim sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan Burhanettin Bulut, ülkenin Suriye bataklığının eşiğinde, toplumun büyük bir kesiminin de baskı altında olduğunu belirterek, “Bu olumsuzluklar altında ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine hazırlanıyor” dedi. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunun altını çizen Bulut, CHP’nin sınıfsal bir mücadeleyle iktidara geleceğini vurguladı. Bulut, “CHP, işçinin sendikası, haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayanın avukatı, emekçinin yoldaşı olacak” diye konuştu.

PARTİLİLERLE BULUŞTU

CHP Adana İl Başkanlığı 1. Bilgilendirme Toplantısı Seyhan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda İl Başkanı Burhanettin Bulut, yürütme ve yönetim kurulu üyelerini parti tabanına tanıttı, bir aylık sürede il yönetimi olarak yaptıklarını anlattı, partililerin önerilerini dinledi.

“İNSAN OLMAYI UNUTMAMALIYIZ”

CHP’nin sevgiye en yakın parti olduğunun altını çizen Bulut, “İnsan önce insan olarak doğar, sonra ayrışır. İnsan olmayı hiçbir zaman unutmamak lazım” dedi. Türkiye’nin geleceği için partililerle el ele verip CHP’yi Adana’da birinci parti yapmak için çalışacaklarını ifade eden Bulut, “Sizin yolunuzla bizim yolumuz arasında fark yok. Amacımız ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için CHP’yi iktidar yapmak” diye konuştu.

“BİRLİK İÇİNDE DAYATMALARA KARŞI DURMALIYIZ”

Her ay düzenleyecekleri bilgilendirme toplantılarıyla CHP ve partililer arasındaki iletişimi güçlendireceklerini anlatan Bulut, “Şeffaf bir parti yapısı oluşturmak için bu tür toplantıları sık sık düzenleyeceğiz” dedi. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine gidilirken birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bulut, “Bir yanda iktidar eliyle cumhuriyet rejimini bitirme çabaları, bir yanda yine iktidarın yanlış politikaları nedeniyle ekonomik buhran var. Toplumun büyük bir kesimi yoksulluk, yolsuzluk baskısı altında. Diğer yandan Suriye gibi bir bataklığın eşiğinde olan Türkiye profiliyle karşı karşıyayız. O yüzden çocuklarımız, kendimiz, ülkemiz ve geleceğimiz için birlik içinde bu dayatmalara karşı durmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

“SINIFSAL MÜCADELE” VURGUSU

CHP’nin sınıfsal mücadeleyle iktidara geleceğinin altını çizen Bulut, “Her yerde, her platformda belirttiğimiz gibi, CHP işçinin sendikası, haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayanın avukatı, emekçinin yoldaşı olacak” dedi. Milletvekili adaylarının hakim gözetiminde önseçimle belirlenmesi için oybirliğiyle alınan il yönetim kurulu kararını CHP Genel Merkezi’ne ilettiklerini ifade eden Bulut, il yönetiminin seçim sürecindeki hedeflerini de aktardı. CHP Adana milletvekilleri Ümit Özgümüş, Turgay Develi, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kadın ve Gençlik Kolları ile ilçe yönetimleri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda İl Başkanı Burhanettin Bulut, partililerin görüşlerini ve önerilerini de tek tek dinledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri